тренинг

play_arrow

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Дали треба да вежбате наутро или навечер за да ги остварите вашите фитнес цели?
Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела Рајф

Вежбањето треба да биде рутина во која ќе уживате, никогаш не треба да ви биде здодевно.
Read more

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Данските репрезентативци за двајца среќен добитници ќе организираат онлјан тренинг кој ќе го водат лично тие.
Read more
play_arrow

Колку смешен ќе биде првиот тренинг после карантин?

По два месеца излежавање по дома и тренирање во несоодветни улови, многу веројатно дека на фудбалерите ќе им биде прилично необично што повторно ќе можат да ја тркалата топката.
Read more
реклама

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more