Волстрит

Внимателно тргување на Волстрит, се очекува агресивно зголемување на каматните стапки

Во средата на Волстритсе тргуваше претпазливо, бидејќи новите податоци покажаа дека американскиот пазар на труд останува многу силен и ФЕД може да ги зголеми каматните стапки поагресивно од очекуваното во март.
Read more

Падна Волстрит

На Волстрит, берзанските индекси изгубија најголем дел од добивката од претходниот ден, бидејќи ентузијазмот на инвеститорите за каматните стапки и инфлацијата се намали.
Read more

Раст на Волстрит пред извештајот за инфлацијата

На Волстрит, акциите пораснаа во понеделникот бидејќи инвеститорите се надеваа дека новите податоци ќе покажат дека инфлациските притисоци во САД се намалуваат, што би можело да ја натера американската централна
Read more

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Индексот S&P 500 на Волстрит вчера падна петти ден по ред бидејќи на пазарот преовладува неизвесност за нивото до кое американската централна банка ќе ги зголеми каматните стапки и дали економијата може да из
Read more

Значителен пад на Волстрит

Цените на акциите на Волстрит паднаа во понеделникот, бидејќи инфлациските притисоци во САД не се намалија толку брзо како што се надеваа инвеститорите, предизвикувајќи прашања за тоа до каде ФЕД ќе ги зголеми ка
Read more

Волстрит падна четврти ден по ред

На Волстрит цените на акциите во четвртокот паднаа четврти ден по ред, бидејќи американската централна банка може да ги зголеми каматните стапки повеќе од очекуваното.
Read more

Значителен пад на Волстрит по вторпат за три дена

Берзанските индекси на Волстрит повторно паднаа во четвртокот, по вторпат во три дена, бидејќи новите макроекономски податоци ги зајакнаа очекувањата дека американската централна банка следната недела повторно аг
Read more

Волстрит падна по два дена раст

Read more
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more