Татко пиел пиво за време на лет, 11-годишниот син управувал - загинале

Макфакс/Кајгана
/ 09.08.2023 / 08:18

На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео од татко како држи пиво додека неговиот млад син лета со нивниот авион – не многу време пред да загинат во несреќата.

Гарон Маја (42) и неговиот син Франсиску (11) загинале кога нивниот приватен авион се урнал во прашума во Бразил на 29 јули.

Сопругата на Маја, Ана Придоник, наводно си го одзела животот само неколку часа откако нејзиниот сопруг и посинокот биле погребани на 1 август.

Бразилската полиција истражува како постапките на таткото придонеле за фаталната несреќа на авионот.

Не е јасно кога Маја ја снимил снимката како пие пиво, но тој може да се види на копилотското седиште додека неговиот син управува со авионот од 900.000 фунти.

URL

Тој наводно планирал да лета со Франсиску над илјада милји назад кај неговата мајка во Кампу Гранџи, Мату Гросу ду Сул, пишува Daily Mail.

Авионот повторно полетал во 17:30 часот и наводно се урнал осум минути подоцна, исчезнувајќи од радарите.

реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Свет

Европејците сѐ помалку сакаат да работат, државите се обидуваат да ги мотивираат

Read more

Унгарија најпосле ѝ дозволи на Шведска да влезе во НАТО

Read more

Навални требало да биде разменет за руски платен убиец, Путин се откажал во последен момент

Read more

Земјоделците ги пробија барикадите во Брисел, полицијата бега, активирани водени топови

Read more
 

Вести

Европејците сѐ помалку сакаат да работат, државите се обидуваат да ги мотивираат

Читај повеќе

Уште едно убиство: 56-годишен маж застрелан во близина на патот кон Горно Блаце

Читај повеќе
  • play_arrow

Османи прв собра 10.000 потписи за претседател: Веста ме најде во домашен амбиент

Читај повеќе

Амбасадорката Тигањ: Во Хрватска може и со старите пасоши

Читај повеќе

Земјотрес во Босна и Херцеговина и во Хрватска

Читај повеќе

Унгарија најпосле ѝ дозволи на Шведска да влезе во НАТО

Читај повеќе

Герапетритис: Преспанскиот за пасошите мора да се почитува, а меморандумите во Грција ќе бидат ратификувани кога ќе им дојде времето

Читај повеќе

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Навални требало да биде разменет за руски платен убиец, Путин се откажал во последен момент

Читај повеќе