Google ги претстави новите смартфони Pixel 4 и Pixel 4 XL

Компанијата Google во Њујорк ги претстави новите смартфони Pixel 4 и Pixel 4 XL.

Pixel 4 ќе биде достапен во три нови бои: бела, црна и портокалова.

Pixel 4 ќе чини 799 долари, а Pixel 4 XL 899 долари.

Pixel 4 XL има 6,3 инчен Quad HD екран, додека Pixel 4 има 5,7 инчен екран со резолуција од 1080p и брзина на освежување од 90Hz.

Oсвен големината на екранот и капацитетот на батеријата (2.800 и 3.700 mAh), двата смартфони имаат идентични спецификации. Користат Qualcomm Snapdragon 855 процесор, 64 или 128 GB меморија и 6 GB RAM.

Во горниот агол има сензори за отклучување на телефонот со face ID.

Новите смартфони имаат нови софтверски трикови, а подобрени се и постоечките модови како што е Night Sight. Со Live HDR+ ќе имате сосема ново доживување на фотографиите.

реклама

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

СЗО: Во моментов нема конечно решение за коронавирусот, а можеби нема ни да има

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Мобилни

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Read more

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Read more

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Read more

Гик

Трамп сака да ја забрани апликацијата ТikTok, а Microsoft преговара да ја купи

Читај повеќе

Тинејџер ги хакирал Twitter профилите на Безос, Маск и Гејтс

Читај повеќе

Научници работат на „вештачко Сонце“ вредно 20 милијарди евра

Читај повеќе

Сајбер криминалците ги оштетиле граѓаните а Црна Гора за 1,8 милиони евра

Читај повеќе

Австралија е првата земја во која Facebook и Google ќе плаќаат за вести

Читај повеќе
  • filter

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ново успешно тестирање на Starship

Читај повеќе

Потенцијален лек за COVID-19 од коњски серум се тестира во Аргентина

Читај повеќе
  • filter

Пандемијата ја зголеми побарувачката за видеоигри: Продадени сите конзоли Nintendo Switch

Читај повеќе