Како Apple успеа да ја изнервира конкуренцијата за помалку од една минута?

Со новата реклама објавена минатата недела, американскиот технолошки гигант Apple успеа да допре една од најчувствителните теми кои веќе подолго време се предмет на разговор насекаде низ светот. Индиректно, преку рекламата Apple се пошегува со Facebook и проблемот со приватноста и безбедноста на интернет.

Apple објави реклама во која на најдиректен начин го отвора прашањето за безбедноста на податоците во уредите на компанијата. Сето тоа го направи без да ги спомене Facebook или Google – двете компании кои се соочуваат со сериозни казни поради скандалите со нарушување на приватноста и безбедноста на нивните корисници.

реклама

Мобилни

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Read more

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Read more

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Read more

Нови видеа

play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more
play_arrow

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more
play_arrow

Еволуција на облакодерите: Највисоките градби од 1901 до денес

Read more
play_arrow

10 утрински навики поради кои не можете да ослабете

Read more
play_arrow

Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Read more
play_arrow

Експеримент: Колку навистина штитат маските?

Read more