УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

За време на секое фудбалско првенство, без разлика дали е Европско или Светско првенство, покрај фудбалот и фудбалерите, вниманието на фотографите го привлекуваат и прекрасните навивачки на трибините.

Фото: Никола Томиќ

Така беше и синоќа во Велтинс Арената во Гелзенкирхен, каде во првото коло од групата Ц играа Англија и Србија.

Згодна навивачка на српската репрезентација го украде шоуто на трибините.

Фото: Никола Томиќ

Оваа убавица, облечена во боите на својата репрезентација, го привлече вниманието на фотографите, а тоа многумина потсети на ситуацијата со Ивана Кнол, која се прослави во 2018 година на трибините на Светското првенство во Русија, пишува Telegraf.

Потсетуваме дека Ивана Кнол за прв пат се појави на трибините на натпреварот помеѓу Хрватска и Нигерија. Случајно ја снимија фотографите, а таа брзо стана светска сензација.

Таа беше наречена најубава навивачка на шампионатот, а денес врз основа на тоа изгради моден бренд и има повеќе од три милиони следбеници на Instagram.

Останува да видиме дали ќе се открие која е српската убавица и дали и таа ќе постигне светска слава.

Тагови
реклама

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Фудбал

Милан го потврди трансферот на Мората

Read more

Манчестер Сити го доби првото засилување

Read more

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Read more

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Read more
 

Спорт

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Читај повеќе

Милан го потврди трансферот на Мората

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Сити го доби првото засилување

Читај повеќе

Хамилтон за Шумахер откако се изјасни дека е геј: Испрати позитивна порака

Читај повеќе

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Читај повеќе
  • play_arrow

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Читај повеќе

Дали Ракитиќ избега од Саудиска Арабија?

Читај повеќе

Синот на Ибра го потпиша првиот професионален договор со Милан

Читај повеќе

Атаман до Бостон: Кога ќе го победите Панатинаикос, тогаш ќе бидете светски шампиони

Читај повеќе