Објавени рендери за новиот Samsung Watch Active 4

Рендерите за претстојниот Samsung Smartwatch се појавија на интернет.

Станува збор за паметниот часовник под назив Galaxy Watch Active 4 чиишто рендери го откриваат изгледот на овој уред.

На рендерите се гледа паметниот часовник со дисплеј и две копчиња на десната страна.

Се очекува дека Samsung ќе го претстави новиот часовник на 28 јуни, а овој уред е многу важен за компанијата. По неколку месеци шпекулации, компанијата соопшти во мај дека ќе го спои оперативниот систем Tizen со Google Wear OS за да создадат нов OS под назив Wear.

Заедничките напори на двете компании треба да резултираат со подолго траење на батеријата, со побрза работа на OS и со поедноставена работа за програмерите.

Galaxy Watch Active 4 ќе биде достапен во црна, зелена, сребрена и златна боја и во две големини од 44 и 40 мм. Ќе биде наследник на Galaxy Watch Active 2 од 2019 година.

Се очекува дека ќе биде претставен во некој од наредните месеци.

Тагови
реклама

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Хардвер

Најчудните гаџети за кои веројатно не сте ни слушнале

Read more

Поглед во новиот таблет Huawei MatePad 11

Read more

Познато кога ќе пристигне редизајнираниот iPad mini

Read more

Познато кога се очекува новиот Samsung Galaxy Watch 4

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали новиот телескоп на НАСА ќе ја реши мистеријата за темната енергија?

Читај повеќе

Климатска криза пред 325 милиони години ги истребила праисториските ајкули

Читај повеќе

Што се случува со пчелите ако внесат кофеин?

Читај повеќе

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Читај повеќе

Дали ќе ги спасиме северните бели носорози од истребување?

Читај повеќе

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Читај повеќе

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Читај повеќе

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Читај повеќе

Рускиот модул Наука ја дестабилизираше Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе