Поглед во новиот Apple Watch 6

Компанијата Apple на 16 септември го претстави долгоочекуваниот паметен часовник Watch 6.

Новиот часовник е достапен во повеќе бои и со различен дизајн. Часовникот го мери нивото на кислород во крвта за 15 секунди.

Нивото на кислород во крвта е особено важен податок за луѓето коишто страдаат од белодробни или кардиоваскуларни заболувања, што е особено изразено во време на пандемијата со коронавирус.

Новиот Apple Watch нуди нови опции за целото семејство бидејќи на родителите им овозможува подобра контрола над децата во смисла на рестрикција на содржините, контактите и слични опции.

Читајте следно: Новиот Apple Watch 6 ќе детектира напади на паника

Цената на овој паметен часовник изнесува 399 долари.

За повеќе интересни информации и други детали погледнете ја рецензијата на Tech Spurt:

Remote video URL
Тагови
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Хардвер

Уште не излегле 875 и 885, а веќе се подготвува нов Snapdragon

Read more

Apple ги претстави новите компјутери Silicon Mac

Read more

Поглед во конзолите Xbox Series X и Xbox Series S

Read more

Се враќа „Галаксија“ - првиот југословенски компјутер

Read more

Гик

Технологијата сè подобро препознава лица, дури и под маска

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога се сруши огромниот телескоп во Аресибо

Читај повеќе

Гејмерска сензација: Заработува повеќе од 6 милиони долари дневно

Читај повеќе

Facebook ќе блокира дезинформации во врска со вакцината против COVID-19

Читај повеќе

НАСА: Објектот што кружи околу Земјата не е астероид, туку ракета

Читај повеќе

Примероци од Месечината собрани со кинеска сонда ќе се вратат на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа отворање на саркофаг запечатен со „проклетство“?

Читај повеќе

Ова е формулата за веројатноста од зараза со коронавирусот

Читај повеќе