Поглед во новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Новиот Huawei Watch GT 2 Pro има врвен дизајн, издржливи и ергономски материјали, следење на нивото на стрес во телото, мерење на квалитетот на спиење и над 100 режими за тренинг и вежби.

Стаклото на дисплејот од 46 мм е изработено од издржлив сафир кристал и  титаниум.

Најдоброто од новиот паметен часовник на Huawei е тоа што постојано го мери новото на стрес и квалитетот на спиење па ви нуди совети како да го подобрите секојдневниот живот.

Има над 100 режими за тренинг и вежби.

За повеќе информации погледнете ја одличната рецензија на YouTube каналот на Tech Spurt.

Remote video URL
реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more

Хардвер

Apple ги претстави новите компјутери Silicon Mac

Read more

Поглед во конзолите Xbox Series X и Xbox Series S

Read more

Се враќа „Галаксија“ - првиот југословенски компјутер

Read more

Дизајн на иднината: Екран што се преклопува на три дела

Read more

Гик

Феномен што не познава граници: Популарната серија ги „запали“ апликациите за шах

Читај повеќе
  • play_arrow

Објаснето за да сфатат сите: Што е гравитација?

Читај повеќе
  • filter

Motorola го претстави смартфонот Moto E7

Читај повеќе
  • play_arrow

Бесплатно преземете ја Star Citizen и истражете го универзумот

Читај повеќе

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Читај повеќе

Кои се фаворитите во трката за вакцина против COVID-19?

Читај повеќе
  • filter

Samsung ги претстави новите смартфони Galaxy A12 и A02s

Читај повеќе

ЕУ покрена постапка за враќање во сообраќај на авионите Boeing 737 Max

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте се со CAT S42, првиот телефон со антибактериска заштита

Читај повеќе