Познато кога се очекува новиот Samsung Galaxy Watch 4

Од Samsung ќе претстават неколку уреди, а речиси за секој од нив се објавени информации. Меѓу нив е и Galaxy Watch 4 кој се очекува наскоро.

Како што пишуваат јужнокорејските медиуми, Samsung на 11 август ќе го одржи настанот Unpacked на кој ќе го претстави новиот паметен часовник Galaxy Watch 4.

И претходните неколку години компанијата го одржуваше овој настан во првата половина на август, но најчесто беше претставена серијата Galaxy Note.

На истиот настан освен Galaxy Watch 4 би требало да бидат претставени новите смартфони од серијата Z, како и Galaxy Buds 2 слушалки.

реклама

Џабе се фалите - бројот на партнерки не ве прави подобри љубовници

Read more
Крадец фатил за врат штипјанка и ѝ украл златен синџир

Крадец фатил за врат штипјанка и ѝ украл златен синџир

Read more

Италија од 3 јуни ги отвора границите

Read more

Чудо на архитектурата: Куќа која изгледа како ѕвезда што експлодира

Read more

Хардвер

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Read more

Новиот Xiaomi Pad 5 ќе се продава во Европа

Read more

Три најдобри сигурносни камери за буџет до 100 евра

Read more

Како ќе изгледа новиот Apple iPad?

Read more
 

Гик

Honor го претстави новиот телефон

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Samsung Galaxy Z Fold 3 поднесува пад врз бетон?

Читај повеќе
  • play_arrow

19 iPhone модели добиваат iOS 15: Нов софтвер достапен и за iPad и за Apple Watch

Читај повеќе

Instagram воведе промена: Swipe-up замина во историја, го замени стикер-линк

Читај повеќе
  • play_arrow

Електричниот авион на Rolls-Royce го направи првиот пробен лет

Читај повеќе

Леб - намирница која ја обликуваше исхраната во последните 6.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Туристите кои летнаа во вселената без астронаути, се вратија на Земјата

Читај повеќе

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Читај повеќе