The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Објавена е првата фотографија од Двејн Џонсон познат како The Rock, во улогата на легендарниот ММА натпреварувач и поранешен борач Марк Кер, во биографскиот филм The Smashing Machine на студиото А24.

На фотографијата објавена на X, The Rock е целосно преобразен во Кер и му недостасува неговата препознатлива тетоважа, а изгледа речиси непрепознатливо со коса. Во десниот агол на фотографијата може да се види и Емили Блант, која ја игра Доун Стејплс, сопругата на Кер. Таа се обидува да воспостави заеднички јазик со него и се обидува да најде место во хаотичниот и контрадикторен живот на Марко, пренесува Variety.

Да потсетиме дека веста за снимањето на филмот беше откриена на крајот на февруари оваа година, а дејството на филмот ќе се фокусира на периодот од почетокот на 2000-тите, откако Кер беше хоспитализиран поради предозирање со опиоиди.

Покрај тоа, филмот ќе го прикаже и неговиот однос со сопругата, која станала алкохоличар и се борела со своите демони. Филмот ќе го режира американскиот режисер Бени Сафди, кој го пишува и сценариото за филмот. Ова ќе биде првиот проект на кој работи без брат му.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе