Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Компанијата Samsung Electronics Co. Ltd. вчера ги претстави новите Galaxy S21, Galaxy S21 Plus и Galaxy S21 Ultra, најновите флегшип уреди со нов дизајн, одлична камера и напреден процесор.

Galaxy S21 носи современи иновации кои им овозможуваат многу современи иновации на корисниците.

Новиот Galaxy S21 има одличен дизајн и екран од 6,2 инчи. Galaxy S21 Plus доаѓа со екран од 6,7 инчи, со помоќна батерија одлична за гејмерите и љубителите на серии.

S21 и S21 Plus ќе бидат достапни во низа привлечни бои, вклучувајќи ја и новата виолетова боја. Секој уред е обложен со мат завршен слој кој на смартфоните им дава софистициран изглед.

Galaxy S21 пристигнува со Dynamic AMOLED 2X Infinity-O екран од 120 Hz, идеален за гледање на сите содржини. Екранот автоматски го прилагодува освежувањето врз основа на прикажаната содржина.

Новата S серија ја продолжува традицијата со врвни камери кои го прават фотографирањето да биде вистинско задоволство. Овозможено е снимање во 8К резолуција.

Galaxy S21 пристигнува со најновиот и најнапреден процесор досега, со поголема брзина, енергетска ефикасност и напредни компјутерски можности кои поддржуваат 5G мрежа и функции на вештачката интелигенција.

Galaxy S21 Ultra е опремен со професионални технологии на камерата, најинтелигентен дисплеј и одлични перформанси. Пристигна со S Pen. Достапен е во црна и сива боја, а целиот уред има луксузен мат завршен слој за пософистициран изглед.

Galaxy S21 Ultra доаѓа со Dynamic AMOLED 2X екран со 6,8 инчи. Брзината на освежување на екранот се менува од 10 до 120 Hz за да се обезбеди оптимална енергетска ефикасност и за да се заштеди батеријата.

Најдобрата камера од сите уреди на Samsung

Samsung Galaxy S21 Ultra доаѓа со четири задни камери - ултраширока, широка, двојна и телефото камера. Главната камера има 108 MP, а се истакнува и одличната Space Zoom функција.

Неговата почетна цена изнесува 1,999 долари, но во цената не се вклучени S Pen и заштитната маска.

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Мобилни

Xiaomi ги претстави Redmi K40, K40 Pro и K40 Pro+

Read more

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Read more

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy A12

Read more

Конечно: Вака изгледа смартфонот на преклоп Huawei Mate X2

Read more
 

Гик

  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ги претстави Redmi K40, K40 Pro и K40 Pro+

Читај повеќе

Blue Origin го одложи првиот лет на ракетата New Glenn

Читај повеќе

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Што знаеме за дрон-хеликоптерот на Марс?

Читај повеќе

Паметен град? Не благодарам: Граѓаните одбија да бидат „лабораториски глувци“

Читај повеќе

Хакирана лабораторијата на Оксфорд каде се истражува коронавирусот

Читај повеќе

PlayStation 5 добива нов џојстик

Читај повеќе

„Паднаа“ Instagram и Messenger

Читај повеќе
  • play_arrow

Што пишува во декодираната тајна порака на роверот што слета на Марс?

Читај повеќе