Аталанта

play_arrow

Трета победа во низа за Аталанта

Во меч со седум постигнати гола, попладнево во Бергамо, Аталанта го победи Каљари со 5:2. Ова беше натпревар од 3. коло на италијанскиот шампионат.
Read more
play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

ПСЖ го скрши проклетството и конечно се квалификуваше во полуфиналето на Лигата на шампионите.
Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Холандскиот играч од средниот ред вети дека ќе разнесува бесплатна пица до граѓаните на Бергамо доколку неговата Аталанта триумфира во Лигата на шампиони.
Read more

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Аталанта вечерва игра против моќниот тим на ПСЖ, но тренерот Џан Пјеро Гасперини не е многу загрижен за големите ѕвезди во противничкиот табор.
Read more
play_arrow

Нови победи за Аталанта и Милан

Бергамашите многу потешко од очекувањата ја совладаа Болоња, додека Милан успеа да слави на тешкото гостување кај Сасуоло.
Read more
play_arrow

Хет-трик на Пашалиќ, Аталанта броеше до 6 против Бреша

Најпријатното изненадување во италијанскиот фудбал оваа сезона, тимот на Аталанта, синоќа забележа уште еден убедлив триумф совладувајќи ја Бреша со 6:2.
Read more

Гасперини имал COVID-19 кога ја водел Аталанта против Валенсија

Стратегот на тимот од Бергамо не знаел дека е заразен додека седел на клупата за време на пресметката од Лигата на шампионите иако имал симптоми. Дури пред десерина дена испитувањата покажале дека има антитела од вирусот.
Read more

Почина 19-годишен фудбалер на Аталанта

Младиот фудбалер во петокот добил церебрална аневризма додека тренирал дома, а денеска починал во болница.
Read more