авионска несреќа

Се урна грчки борбен авион, пилотот преживеа

Грчкиот борбен авион F-16 block 52 денеска се урна во близина на островот Псатура во централниот дел на Егејското Море, а пилотот е спасен – објави атинската ΣΚΑΪ.
Read more
play_arrow

Авион на United Airlines полн со патници полетал, па му паднало тркало

Boeing 777 на компанијата United Airlines, кој летал за Токио, бил пренасочен кон Лос Анџелес бидејќи му паднало тркало.
Read more

Судир на два авиона во воздух во Кенија

Два авионa денеска се судрија во воздух над Најроби, главниот град на Кенија, при што помалиот авион падна во национален парк, a загинаа две лица во него, соопшти полицијата.
Read more
filter

5 март 1993, првата авионска несреќа во Македонија

Летот 301 на Palair Macedonian Airlines со крајна дестинација Цирих се урнал веднаш по полетувањето од скопскиот аеродром.
Read more

Нови проблеми за United: Boeing влетал во турбуленции, 3 стјуардеси завршиле во болница, повредени патници

Дури 16 патници и членови на кабинскиот екипаж биле повредени за време на турбуленциите во кои влетал Boeing 777-200ER на United Airlines (UA) кој полетал од Лос Анџелес, пренесуваат медиумите во регионот.
Read more
play_arrow

Мал авион се урна врз автомобили на пат во Флорида - двајца загинаа

Мал приватен патнички авион со пет лица синоќа се урна на фреквентен автопат на Флорида и се судри со две возила на земја во несреќа во која загинаа две лица, соопштија властите.
Read more
6 февруари 1958, се урна авионот со фудбалерите на Манчестер Јунајтед
filter

6 февруари 1958, се урнал авионот со фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Најголемата трагедија во англиската спортска историја e онаа кога авионот со играчите на Манчестер Јунајтед не успеал да полета од Минхен уривајќи се при третиот обид.
Read more
play_arrow

Флорида: Авион се урна во камп за мобилни домови, неколкумина загинаа

Неколку луѓе ги загубија животите кога мал авион удри во мобилна куќа во четвртокот вечерта во областа Бејсајд Естејтс, Флорида, голем парк за мобилни домови, околу 7:08 часот по локално време.
Read more
play_arrow

Патник и екипаж повредени при слетување авион на Хаваи

Еден патник и пет членови на екипажот се повредени при тешко слетување авион на American Airlines на аеродромот „Кахулуи“ на Хаваите, соопшти авиокомпанијата.
Read more
play_arrow

Во авионска несреќа на руски авион загинаа 65 украински заробеници

Воениот авион Ил-76 превезувал 65 заробени војници за понатамошна размена, соопшти Министерството за одбрана на Русија.
Read more
play_arrow

Се урна авион во Канада, има загинати

Bo областа на Северозападните Територии на Канада, во близина на градот Форт Смит, се урна авион, при што загинаа непознат број луѓе. Надлежните не соопштуваат точно колку луѓе загинале во несреќата.
Read more

Авион кој летал од Индија за Москва се урна во Авганистан

Полицијата во северен Авганистан добила извештаи за авионска несреќа во провинцијата Бадакшан, изјави во неделата портпарол на провинциската полиција.
Read more
реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Read more