Barbie

Марго Роби се огласи откако не доби номинација за Оскар за улогата во Barbie

Ѕвездата на мегахитот Barbie, Марго Роби, се огласи откако не доби номинација за Оскар во категоријата Најдобра актерка во главна улога.
Read more
play_arrow

Откриено колку бил платен Рајан Гослинг за улогата на Кен во Barbie

Barbie е неоспорниот филмски хит во кината за оваа година.
Read more
filter

Caviar најави Barbiecore дизајн за iPhone 15 Pro, Galaxy Z Flip 5 и Watch Series 9

Компанијата Caviar е позната по своите преработки на мобилни уреди кои ги продава по високи цени, а сега ја најави и колекцијата наречена Barbiecore.
Read more

Колку ќе заработи Марго Роби од блокбастерот Barbie?

Марго Роби добива големи пари за Barbie.
Read more

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да го гледате Barbie?

Барби не беше само уште едно парче пластика што имаше видно место во меѓу детските играчки. Тоа потсвесно скокоткање на љубопитоста исто така ја поттикна женската енергија да тежнее кон повеќе.
Read more

Која актерка Марго Роби сакаше да ја види во улогата на Барби?

Кога почнала да работи како продуцентка на филмот Barbie, Марго Роби не се гледала себеси во улогата на најпознатата кукла на светот.
Read more

Либан и Кувајт ја спуштија рампата за Barbie, тврдат дека филмот промовира хомосексуалност

Либан, кој некогаш се сметаше за еден од најлибералните делови на Блискиот Исток, го забрани глобалниот кинохит „Barbie“.
Read more
play_arrow

Barbie стана филм од милијарда долари

Филмот Barbie во режија на Грета Гервиг достигна рекордни 1,03 милијарди долари за помалку од три недели.
Read more

Колку заработи Barbie за 10 дена?

Десет дена по премиерата, мегапопуларниот кино хит Barbie заработи неверојатни 775 милиони долари. Само во САД и Канада филмот досега има инкасирано 350 милиони долари, а се очекува заработката да продолжи да расте.
Read more

Barbie го турна рекордот на The Dark Knight поставен пред 15 години

Barbie штотуку собори уште еден рекорд на киноблагајните. Овој пат го надмина The Dark Knight на Кристофер Нолан.
Read more

Barbie и Oppenheimer туркаат рекорди на киноблагајните

BARBENHEIMER заработува сериозни пари на киноблагајните откако два од најочекуваните филмови се појавија во кината на крајот на минатата недела.
Read more
play_arrow

Историски успех на Barbie – најголема заработка на бокс-офисот за жена режисер

Грета Гервиг влезе во историјата на бокс-офисот откако нејзиниот филм Barbie постигна најголема заработка во првиот викенд од прикажувањето за филм на жена режисер.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more