Благоја Милевски

Официјални состави: Милевски со најсилниот тим ќе удри на Лихтенштајн

Селекторот Благоја Милевски се одлучи со формација 4-2-3-1 да истрча вечерва на квалификацискиот натпревар на „Рајнпарк“ стадионот во Вадуц.
Read more

Tриумф над Лихтенштајн вечерва е императив за избраниците на Милевски

Со императив да ја оправдаат фаворитската улога и со победа да ги задржат шансите за пласман на Мундијалот 2022, македонските фудбалери ќе истрчаат вечерва на националниот стадион во Вадуц против репрезентацијата на Лихтенштајн во рамки на
Read more

Милевски: Лихтенштајн ќе ни биде најтешкиот натпревар

Понекогаш најтешките натпревари се токму со најслабите противници. Тоа мислење го дели и фудбалскиот селектор Благоја Милевски во пресрет на квалификациите против Лихтенштајн и Германија.
Read more

Познати фудбалерите кои ќе играат против Германија и Лихтенштајн

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација го објави списокот на повикани играчи за претстојните два мундијалски квалификациски натпревари.
Read more

Милевски: Романија за нас не е финале

Македонскиот селектор не смета дека утрешниот квалификациски натпревар против Романија ќе биде одлучувачки за нас во однос на пласманот во квалификациската група.
Read more

Милевски: Ерменија е квалитетен тим, но оптимист сум

Својата прва официјална прес-конференција како селектор на македонската сениорска фудбалска репрезентација Благоја Милевски ја почна насмеано и со оптимизам.
Read more

Милевски: Имаме енергија и мотив да работиме квалитетно и максимално професионално

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски со свое видување во пресрет на собирот на репрезентацијата за квалификациските натпревари во септември за пласман на Светското првенство.
Read more

Новиот селектор веќе повика тројца дебитанти

Новиот селектор на македонската фудбалска репрезентација допрва треба да го објави списокот на повикани играчи за септемвриските квалификации, но веќе е познато дека на него се наоѓаат барем три нови имиња.
Read more

ФФМ: Благоја Милевски е нов селектор на македонската А репрезентација

Read more

Младата фудбалска репрезентација со 26 играчи патува за Анталија

Селекторот за македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски, го објави списокот на повикани играчи за трите претстојни пријателски натпревари.
Read more

Милевски: Групата е претешка, но навикнати сме да одиме по потешкиот пат

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година е свесен дека жрепката не ни беше наклонета и добивме навистина тешка група.
Read more

ФФМ ќе го навлече гневот со смена на Ангеловски

Селекторот Игор Ангеловски ја однесе Македонија на Европското првенство и тој треба да ја има честа да ја води на завршницата.
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Апасиев го цитира Кастро, Мицкоски збунет: Ќе има соработка или не?

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more