Благоја Милевски

ФФМ: Благоја Милевски е нов селектор на македонската А репрезентација

Read more

Младата фудбалска репрезентација со 26 играчи патува за Анталија

Селекторот за македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски, го објави списокот на повикани играчи за трите претстојни пријателски натпревари.
Read more

Милевски: Групата е претешка, но навикнати сме да одиме по потешкиот пат

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година е свесен дека жрепката не ни беше наклонета и добивме навистина тешка група.
Read more

ФФМ ќе го навлече гневот со смена на Ангеловски

Селекторот Игор Ангеловски ја однесе Македонија на Европското првенство и тој треба да ја има честа да ја води на завршницата.
Read more

Милевски за младите фудбалери: Сите имаат заслуга за успехот, од срце ви се заблагодарувам

Два промашени пенали се причината младите македонски фудбалери да не играат на У21 Европското првенство. И покрај тоа, селекторот Благоја Милевски со пофални зборови за неговите избраници.
Read more

Познат составот на младата фудбалска репрезентација за завршницата од квалификациите

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година, Благоја Милевски, повика 24 фудбалери за претстојните два последни натпревари од квалификациите за пласман на ЕУРО 2021.
Read more

Милевски: Имаме квалитет да играме со најдобрата репрезентација во Европа

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска од 18:45 часот на Националната Арена „Тоше Проески“ во Скопје игра квалификациски натпревар со Шпанија, репрезентација која во оваа категорија важи за најдобра на Стариот континент
Read more

Милевски повика 24 фудбалери за претстојните квалификации

Селекторот на македонската репрезентација до 21 година одлучи да повика 24 фудбалери за претстојните два квалификациски натпревари против силната Шпанија и аутсајдерот Фарски Острови.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more