Германија фудбал

Германците незадоволни: Бараат од УЕФА да се преигра мечот со Шпанија

Фудбалските фанови во Германија, навивачите на германската репрезентација, сѐ уште не ја преболеле елиминацијата во четвртфиналето на ЕУРО 2024 и, како што стојат работите, веројатно нема да ја имаат ни во блиска иднина.
Read more

Томас Милер се прости од репрезентацијата на Германија по поразот од Шпанија

Минималниот, но претешкиот пораз на Германија од Шпанија на Европското првенство беше последниот танц на Томас Милер во дресот на националниот тим, бидејќи на 34-годишна возраст сам стави крај на кариерата во дресот со националните бои.
Read more
play_arrow

Зошто Германија не доби пенал кога Кукуреља со рака го запре ударот на Мусиала?

Вчера Шпанија со победата по продолженија од 2:1 над Германија се пласираше во полуфиналето на ЕУРО, а еден спорен детаљ од 106. минута крена голема прашина во германските медиуми.
Read more
play_arrow

Ридигер и Филкруг се фатиле за гуша, соиграчите спречиле физичка пресметка

Антонио Ридигер и Никлас Филкруг за малку ќе се степале на синоќешниот тренинг на германската репрезентација во пресрет на Европското првенство.
Read more

Анкета: Секој петти Германец сака репрезентацијата да биде повеќе бела

Според истражувањето на јавното мислење, 17% од анкетираните се незадоволни што капитен е Турчин.
Read more

Нагелсман шокираше со составот за ЕУРО: Исфрли неколку великани

Германскиот селектор Јулиан Нагелсман ја шокираше јавноста со прелиминарниот список на играчи за Европското првенство кое за еден месец ќе се игра во Германија.
Read more

Германија нареди менување на дресовите за ЕУРО: Бројот 4 потсетува на нацистичката СС

Бројот 4 на германскиот дрес наликува на симболот на СС, па Германската фудбалска федерација (ДФБ) одлучи да се смени дизајнот.
Read more

Шлаканица за Пикси и Србија: Павловиќ ја избра Германија

Александар Павловиќ во иднина дефинитивно ќе го носи дресот на германската репрезентација.
Read more
play_arrow

ФИФА го суспендираше Лирој Сане

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го суспендираше репрезентативецот на Германија, Лирој Сане, за следните три меѓународни натпревари.
Read more

Германски новинар: Помош, репрезентацијата ни е срамота

Германската фудбалска репрезентација ја заврши турбулентната година со заслужен пораз од Австрија, а по бламажата во Виена нема ни трага од еуфорија.
Read more

Работна група од легендарни фудбалери ќе ја опоравува германската репрезентација

Германската фудбалска федерација (ДБФ) објави синоќа дека ќе формира група составена од неколку поранешни фудбалски ѕвезди чија цел ќе биде да ја опорави репрезентацијата откако беше елиминирана уште во групната фаза на Мундијалот во Катар
Read more

Ројс поради повреда ќе го пропушти Мундијалот во Катар

Фудбалерот од средниот ред на Борусија од Дортмунд, Марко Ројс, поради повреда нема да ѝ помогне на германската репрезентација на претстојниот Мундијал.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more