Кристијано Роналдо

Ачерби: Роналдо е полесен за чување од Лукаку

Дефанзивецот на Италија во пресрет на дуелот против Белгија открива дека за него предизвикот да го чува Ромелу Лукаку е многу поголем отколку да го чува Кристијано Роналдо.
Read more

Што криеше Георгина под маичката додека го бодреше Роналдо?

Додека Кристијано Роналдо (36) се соочуваше со елиминација на Португалија против Белгија (1:0) во четвртфиналето на Евро, неговата свршеница Георгина Родригес (27) беше во центарот на вниманието на трибините во Се
Read more
play_arrow

Дали бодибилдер ќе го издржи бруталниот тренинг на Кристијано Роналдо?

Бодибилдерот и YouTube фитнес гуру Асел Суеид редовно експериментира со различни диети и физички исцрпувачки режими за фитнес на некои од најспособните спортисти во светот.
Read more
play_arrow

Marca: Кристијано Роналдо стана најдобар стрелец во историјата

Кристијано Роналдо стана најдобар стрелец во историјата на фудбалот, тврди шпанска Marca, повикувајќи се на детална статистика.
Read more
play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Фудбалерот Кристијано Роналдо важи за еден од најпопуларните спортисти во светот, луѓето го препознаваат каде и да се појави и токму затоа му е потребно врвно обезбедување.
Read more

Фернандеш и Роналдо дале најмногу пенали во 2020

Португалските фудбалски асови Кристијано Роналдо и Бруну Фернандеш постигнаа најмногу погодоци од белата точка во годината зад нас.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more