Лука Модриќ

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Лука Модриќ изјави дека се надева на продолжување на договорот со Реал Мадрид и дека се надева дека кога ќе ја заврши кариерата во клубот, ќе има збогување со клубот како што имаше Тони Крос.
Read more

Модриќ има „план Б“ во случај да замине од Реал

Read more

Анчелоти со неочекувана понуда до Модриќ

Read more

Модриќ во јануари заминува од Реал во друг европски гигант?

Манчестер Јунајтед размислува за доведување на Лука Модриќ, тврди шпанскиот новинар Едуардо Инда.
Read more

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Лука Модриќ е под договор со Реал Мадрид до крајот на сезоната и прашање е дали ќе ја продолжи кариерата или ќе замине на некоја егзотична дестинација.
Read more

Модриќ по дебаклот на Реал: Ова нема да нè дотолчи

Манчестер Сити го совлада Реал Мадрид со 4:0 на „Етихад“ во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите и го доби финалето со Интер со вкупен резултат 5:1.
Read more

Модриќ направи клучен потег за да остане во Реал

Лука Модриќ наскоро би требало да потпише продолжување на договорот со Реал и да остане во клубот уште една сезона.
Read more
play_arrow
filter

Модриќ каков што не сте го виделе: Како се славеше во соблекувалната на Кралевите?

Реал ја декласираше Барселона во реваншот од полуфиналето на Купот на кралот и се пласираше во финалето каде ќе игра против Осасуна.
Read more

Откриено колку пари заработил Лука Модриќ во кариерата

Хрватскиот фудбалер и играч на Реал Мадрид Лука Модриќ во досегашната кариера заработил 140 милиони евра, тврди порталот Capology.
Read more

AS: Модриќ е фудбалер што нема крај

Шпански AS уште еднаш се распиша за капитенот на Хрватска и играч од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ.
Read more

Што рекол Рингов за Модриќ уште во 2007 година?

Вардаровата легенда Васил Рингов уште во 2007 година бил страшно импресиониран од хрватскиот фудбалер, а за тоа говорат неговите зборови дадени тогаш за хрватски медиум.
Read more
play_arrow

Светските медиуми не штедат пофалби за Модриќ: Еден од најдобрите на сите времиња

Лука Модриќ повторно беше еден од главните режисери на чудесното враќање на Реал Мадрид во Лигата на шампионите.
Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more