пилешко

Пилешки стек во ароматичен сос од домати, павлака и пармезан

Моментално ова е најпопуларниот рецепт на социјалните мрежи. Со оглед на состојките, делува навистина вкусно и треба да се проба.
Read more
play_arrow

Необично фантастичен вкус: Пилешко со ананас во слатко-кисел сос

Направете превкусно пилешко со тоа што ќе му додадете ананас, а така подготвено ќе им се допадне на сите.
Read more

Од руската кујна: Маринирано пилешко во зачинет кремаст сос

Кога еднаш ќе го пробате овој руски специјалитет, потоа често ќе почне да се наоѓа на вашето мени за ручек.
Read more

Рецепт за гурмани: Пилешко со калинка и портокал

Почна сезоната на калинки и шипинки, едни од најстарите видови на овошје познати на човештвото.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Бело месо во ароматичен сос

Не е едноставен рецепт, но е превкусен. Одличниот спој на намирници на белото месо ќе му даде неверојатна арома. Ова е ручек што ќе сакате повторно за брзо да го направите.
Read more

Рецепт на денот: Плескавици од бело месо и тиквички

Брз и лесен летен ручек, а вкусен за целото семејство.
Read more

Пилешко во бел сос со спанаќ

Направете пилешко на малку поинаков начин, меки филети во совршен сос од млеко и спанаќ.
Read more
play_arrow

Најевтин рецепт за бело месо - сочно и ароматично за половина час

За ручек послужете вкусно бело месо маринирано во сос од магдонос.
Read more

Докопан во сос од бело вино и сенф

Сочно месо што се распаѓа - докопанот крчкајте го во сос од вино и сенф.
Read more

Идеја за ручек: Пилешко со 4 сирења

За ручек ви предлагаме да направите совршено пилешко со четири видови сирења и кашкавали. Преубав вкус, а подготовката никогаш полесна кога станува збор за ваков тип на јадење.
Read more
play_arrow

Американски рецепт за бенг бенг крилца

За ручек ви предлагаме да подготвите крцкави и сочни крилца со вкусен сос со зачини - на американски начин.
Read more

Сочно пилешко во маринада со босилек и лук

За прилог ви предлагаме пире од компири или варен ориз и салата од свежа зелка.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more