пилешко

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Пилешките докопани во сос се прават со малку ракија која испарува, а рецептот е изворно француски.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Копани со брокула во сос од павлака и сенф

Сочни копани со брокула во ароматичен сос се одличен предлог за денешниот ручек.
Read more
play_arrow

Пилешко со ароматични зачини готово за половина час

Нема кој не јаде пилешко, а сите генерации ќе го обожаваат пилешкото подготвено на овој начин. Успева дури и кај почетници.
Read more

Рецепт на денот: Меко и ароматично пилешко со варен ориз

Мекото вкусно пилешко е лесно за подготовка, лесен е и оброк што можете често да го правите.
Read more

Рецепт на денот: Сочно пилешко со моцарела

Доколку останавте без идеја за рецепти за ручек, ви предлагаме да направите сочно пилешко со моцарела.
Read more
play_arrow

Сочно бело месо со црвен грав и кашкавал готово за 20 минути

Ако ви треба брз ручек, тогаш белото месо со грав и кашкавал треба да биде ваш избор.
Read more
play_arrow

Тоскански батаци во сос од спанаќ, лук и пармезан

За ручек ви предлагаме да направите батаци на тоскански начин, неверојатно сочно месо во ароматичен сос.
Read more
play_arrow

Чимичури: Печено пилешко на аргентински начин - со тиквички

Аргентинското печено пилешко со тиквички се прави со ароматичен сос, што го прави ова јадење различно.
Read more
play_arrow

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Ако ви треба идеја за ручек доцна во викендот - рецептот за најмекото пилешко во сос од лимон и лук е совршен избор за вас.
Read more

Пилешко со пржени компири во ромеско сос

Ова јадење е посебно токму поради овој ромеско сос, кој се прави од печени пиперки и бадеми, што ќе му даде сосема нов вкус на пилешкото со пржени компири.
Read more
play_arrow

Брз рецепт за сочно пилешко во маринада

Сите сакаат бело месо, па овој рецепт е полн погодок. Се подготвува брзо и лесно.
Read more
play_arrow

За нестрпливи гурмани: Брзо и вкусно пилешко со пржена зелка

Ова јадење е готово за само половина час, а ако немате бела зелка можете да користите и црвена.
Read more
реклама