слабеење

play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Вашите напори за слабеење можеби беа попречени од избивањето на пандемијата и затворањето на теретаните. Иако салите за вежбање пак се отворени, можеби уште не сте подготвени да влезете таму.
Read more
play_arrow

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Сигурно сте слушнале нечие позитивно искуство дека пиењето јаболков оцет помага во напорите за слабеење.
Read more
play_arrow

Што треба да пиете ако сте го почнале процесот на слабеење?

Напорите за слабеење најчесто почнуваат со намалувањето на бројот на внесени калории, а тоа значи внимавање на исхраната.
Read more
play_arrow

Зошто некои луѓе се дебелеат, а други не?

Како и зошто се дебелееме? И зошто некои луѓе се дебелеат брзо и тешко слабеат, додека други не се дебелеат и без проблеми си симнуваат вишокот килограми ако воопшто ги „качат“?
Read more
play_arrow

Најчести „трикови“ за слабеење кои всушност ве дебелеат

Совети и трикови за слабеење може да најдете насекаде. Роднини, пријатели, колеги, блогери и инфлуенсери имаат свои трикови како ослабеле или слушнале дека некој ослабел на тој начин.
Read more
play_arrow

Пет едноставни начини како да ослабете за 30 дена без вежбање

Слабеењето не е воопшто тешко. Треба само да бидете дисциплинирани и решени дека ќе ја направите оваа голема промена во вашиот живот и ќе се придржувате до одреден начин на живот за да имате долгорочни резултати.
Read more
play_arrow

Храна за слабеење: Девет рецепти за здрав омлет

Јајцата се еден од најдобрите извори на протеини и одличен избор на храна за појадок, особено ако сакате да слабеете.
Read more

Овошки кои ќе ви помогнат во губење на тежината

Во летната сезона има голем избор на овошје и зеленчук. Поголем дел од нив содржат мал број калории, богати се со влакна и спречуваат зголемување на тежината.
Read more
play_arrow

Како да се храните за да ги изгубите масните наслаги засекогаш?

Повеќето диети, режими на исхрана и вежбање и промени на навиките кои ветуваат ослободување од масните наслаги, не се долгорочно одржливи решенија.
Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

За идеални резултати од вашето вежбање и режим на исхрана, треба да знаете што и кога треба да јадете во однос на вежбањето. Една храна е добра за „гориво“, а друга за закрепнување.
Read more
play_arrow

Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Факт е дека вежбањето кардио помага во топењето на масните наслаги, првенствено оние во пределот околу стомакот.
Read more
play_arrow

12 најчести грешки при обид за намалување телесна тежина

Сакајќи да постигнат што подобри резултати, особено во краток временски период, луѓето често несвесно прават грешки кои им ја минираат диетата по што на крајот резултатот изостанува.
Read more
реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more