3 хороскопски знаци ќе ја најдат љубовта на својот живот за време на оваа млада Месечина

Прочитајте кои три знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта за време на младата Месечина на 13 ноември. Романтиката е загарантирана!

Подгответе се, бидејќи страсниот Марс влегува во нов циклус, поврзувајќи се со Сонцето во сензуалниот знак Скорпија. Три хороскопски знаци ќе ја најдат љубовта на звојот живот за време на овој астролошки аспект што се случува на 13 ноември.

ЛАВ

Сонцето се поврзува со Марс во Скорпија во вашиот домашен сектор. Така би можеле да ја сретнете вистинската љубов во близина на домот, на социјалните мрежи или додека барате стан. На пример, може да се случи да запознаете продавач, агент за недвижнини и да се заљубите на прв поглед. Исто така, оваа личност може да биде поврзана со учење, да биде ваш ментор во некое поле... Марс во вашиот хороскоп е одговорен за образованието и високиот животен стандард.

БИК

Младата Месечина на 13 ноември се појавува во вашиот сектор за врски, што значи дека сигурно ќе имате афера, но таква што најверојатно ќе ја сокриете. Марс во вашата карта е одговорен за тајните, а Сонцето за љубовниот сектор. Личноста со која ќе стапите во страсна врска би можела да биде некој што сте го запознале преку страниците за запознавање, на патување или дури и при посета на лекар. Во секој случај, ве очекува многу страстен ноември - вакви чувства одамна не сте доживеале!

РАК

Младата Месечина се појавува во вашиот љубовен сектор, а Марс како заштитник на вашиот статусен сектор во општеството најавува дека новата љубов најверојатно ќе биде во добра позиција или доста богата. Оваа врска би можела да започне со безопасно флертување, а оваа личност ќе биде поагилна од вас. Ако „преживеете“ до Нова година, бидете сигурни дека ќе „издржите“ до 2025 година. А на следната конјубкција на Марс и Сонцето во вашиот брачен сектор, можен е и брак.

Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Љубов и секс

Колку пати неделно треба да имате секс за да го одржите менталното здравје?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Долг маратонски секс не e гаранција за оргазам

Read more

Кој повеќе изневерува - мажите или жените?

Read more
 

Магазин

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Читај повеќе

Три најчести митови за СИДА и ХИВ

Читај повеќе

Секојдневни навики со кои го оштетувате имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

70-годишна жена од Уганда роди близнаци

Читај повеќе

Најдобри зеленчуци за слабеење кои може да се комбинираат со многу јадења

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за 2024: Кој знак ќе плива во пари, а кој ќе има празни џебови?

Читај повеќе

Најдобриот антиинфламаторен пијалак за подобрување на имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик лебот ќе остане свеж многу подолго

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт на денот: Торта со макарони

Читај повеќе