Deep Earth Collection додатоците ја менуваат бојата на PS5, доаѓаат и контролори во нови нијанси

Најлесен начин да го освежите изгледот на конзолата PlayStation 5 е да купите панел, а сега се нудат и премиум опции наречени Deep Earth Collection.

Станува збор за панели во металик бои, кои се нарекуваат Volcanic црвена, Cobalt сина и Sterling сребрена. Сите три бои се „инспирирани од прекрасните и моќни нијанси кои доаѓаат од длабочините на планетата Земја“.

Овие метални панели чинат 59,99 долари, што значи дека се поскапи од обичните кои чинат 55 долари.

Но, тоа не е сѐ, бидејќи контролорите DualSense ќе бидат достапни во нови бои по цена од 74,99 долари.

Преднарачките ќе се примаат од 4 октомври, а различните бои постепено ќе се пласираат на пазарот. Volcanic црвена и Cobalt сина боите ќе бидат достапни од 3 ноември, додека Sterling сребрена додатоците ќе пристигнат на 26 јануари.

Тагови
реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Гејминг

Избрани најдобрите видеоигри за 2023 година

Read more

Објавен трејлерот за GTA 6: Познати се првите детали, ќе пристигне во 2025 година

Read more

Сонот на гејмерите, лесно може да стане јаве!

Read more

Луис Хамилтон доаѓа во Fortnite

Read more
 

Гик

Една од најсјајните ѕвезди ќе исчезне од небото за кратко време

Читај повеќе
  • play_arrow

Избрани најдобрите видеоигри за 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Американците сега го имаат Roadrunner, убиецот на дронови

Читај повеќе

Нов тест на крвта открива кои органи стареат најбрзо

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое е најгледаното видео на TikTok во 2023 година?

Читај повеќе

Honor ќе претстави три Magic6 флегшип телефони

Читај повеќе

Strava овозможи праќање на приватни пораки помеѓу корисниците

Читај повеќе

Порно сајтовите воведуваат големи промени за корисниците

Читај повеќе
  • filter

Претставен смартфонот OnePlus 12, основниот модел чини 610 долари

Читај повеќе