Fun with Flags со Фримпонг од Леверкузен

Филип Здравески
/ 08.12.2023 / 13:58

Баер од Леверкузен растура во Бундеслигата, но неговите играчи не растураат во вексилологија.

Познавањето на знамињата на државите од светот се покажа како многу слаба точка кај Џереми Фримпонг и Нејтан Тела.

Ја играа играта погоди го знамето, а успеаја да го погодат само она на Украина.

На Фримпонг му падна да погодува чие е македонското знаме, а како успеа да тресне Гибралтар, кој го знае... Но, Тела веднаш го поправи, знаеше дека е на Македонија.

URL

Знамињата што има се паднаа беа на Кирибати, Доминиканска Република, Естонија, Луксембург, Украина, Белорусија и Македонија.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Фудбал

Мајсторијата на Меси го обиколи светот, дури ни повреден играч на земја не го запре

Read more

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Read more

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Read more

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Мајсторијата на Меси го обиколи светот, дури ни повреден играч на земја не го запре

Читај повеќе

Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Читај повеќе

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Читај повеќе

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Читај повеќе

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не бадијала се викаат Always Ready

Читај повеќе

Дербито на Марадона вечерва во ЛШ, забрефтаниот Арсенал гостува кај Порто

Читај повеќе

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Читај повеќе