Ибра го напушта Милан – се враќа во Шведска

Златан Ибрахимовиќ е на чекор од заминување од Милан летово.

Според Sky Sport Italia, негова следна дестинација е Хамарби. Договорот на Ибра со миланскиот гигант истекува на крајот на сезоната и досега нема никакви најави дека ќе биде продолжен.

Швеѓанецот наводно ќе го напушти Милан на 31 август и размислува за враќање дома, каде би играл за Хамарби, велат изворите на Sky Sport Italia.

Популарниот Ибра поседува 25% од овој клуб и тренираше со екипата за време на карантинот воведен поради пандемијата.

Ибрахимовиќ ќе наполни 39 години во октомври, а откако се врати во Милан во јануари, одигра 11 натпревари и постигна четири гола за „росонерите“.

Искусниот напаѓач поради повреда на листот ги пропушти првите два натпревари откако беше обновена Серија А, а синоќа играше против СПАЛ (2:2), кога имаше две шанси, но не постигна гол.

реклама

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Фудбал

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Read more

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Read more

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Read more

Спорт

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Читај повеќе
  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Читај повеќе

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Читај повеќе

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Читај повеќе