Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Повеќе компании работат на телефони на преклоп, а меѓу нив е и компанијата Oppo.

Xiaomi го претстави Mi Mix Fold, а кинеските медиуми пишуваат дека сега на ред е Oppo. Оваа компанија подготвува смартфон на преклоп кој од внатрешната страна ќе има 7-инчен панел на преклоп. Се работи за LTPO екран, кој е OLED панел, но штедлив.

Се очекува дека ќе биде подолг од Galaxy Z Flip и Moto Razr, а ќе има батерија од 3.500 и 4.000 mAh.

Засега не е познато кој процесор ќе користи и какви камери ќе има, а не е познато ниту кога точно ќе биде претставен.  

Тагови
реклама

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Мобилни

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Read more

Познато кога Google ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more

Новиот iPhone 13 ќе добие поголема батерија

Read more
 

Гик

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Читај повеќе
  • filter

Објавени фотографии од кинескиот ровер на Марс

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony претстави професионален дрон вреден 9.000 долари

Читај повеќе
  • filter

Археолози најдоа кокошкино јајце старо 1.000 години во септичка јама

Читај повеќе

Зошто треба да го избришете FB Messenger?

Читај повеќе