Познато кога Google ќе го претстави смартфонот на преклоп

Според последните информации, компанијата Google оваа година ќе го претстави смартфонот на преклоп Pixel.

За уредот под назив Pixel Fold се шпекулира уште минатата година, а сега се појави информација дека овој уред ќе биде претставен кон крајот на оваа година.

Јужнокорејските медиуми пишуваат дека Samsung ќе започне да произведува OLED панели на преклоп во октомври и ќе ги испорачува на Google, Vivo и Xiaomi. Сите три компании ќе ги претстават своите преклопни смартфони кон крајот на оваа година.

Google не крие дека ќе произведе смартфон на преклоп, а во 2019 година ја претстави апликацијата за патентирање на сопствените смартфони на преклоп. Google развива и уред под назив Passport. Овој смартфон ќе има 7,6-инчен панел.

Тагови
реклама

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Read more

Мобилни

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Read more

Ова се новите Nokia XR20 и Nokia 6310

Read more

Ова е најмалиот телефон во светот

Read more

Познати спецификациите на Motorola Edge 20 - каков уред ќе претстават?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Читај повеќе

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Читај повеќе

Рускиот модул на МВС изгоре во атмосферата, ќе го замени „Наука“

Читај повеќе
  • play_arrow

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Читај повеќе

Антителата по втората доза на Sinovac ослабуваат по шест месеци

Читај повеќе

Нова иницијатива за барање докази за вонземска технологија

Читај повеќе
  • filter

Ова се новите Nokia XR20 и Nokia 6310

Читај повеќе

Безос нуди две милијарди долари на НАСА, не се откажува од Месечината

Читај повеќе
  • play_arrow

Автономен дрон победи човечки пилоти во трка

Читај повеќе