Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Компанијата Samsung го најави пристапниот 5G смартфон кој ќе пристигне на пазарот во Европа во февруари.

Се работи за моделот Galaxy A32 5G кој на купувачите во Европа во февруари ќе им биде понуден во две варијанти. Моделот со 64 GB интерна меморија ќе чини 279 евра, додека за моделот со 128 GB интерна меморија треба да издвоите 299 евра.

Galaxy A32 5G доби 6,5-инчен екран со резолуција 1.600х900 пиксели, батерија од 5.000 mAh, задна главна камера од 48, ултраширока од 8, макро 5 и камера за длабочина од 2 MP. Селфи камерата има 13 MP.

Samsung не откри за кој процесор станува збор, но се верува дека станува збор за Dimensity 720.

Galaxy A32 5G има и слот за мемориска картичка, а ќе биде достапен во четири бои – бела, црна, сина и виолетова.

Тагови
реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Мобилни

Xiaomi ги претстави Redmi K40, K40 Pro и K40 Pro+

Read more

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Read more

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy A12

Read more

Конечно: Вака изгледа смартфонот на преклоп Huawei Mate X2

Read more
 

Гик

  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ги претстави Redmi K40, K40 Pro и K40 Pro+

Читај повеќе

Blue Origin го одложи првиот лет на ракетата New Glenn

Читај повеќе

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Што знаеме за дрон-хеликоптерот на Марс?

Читај повеќе

Паметен град? Не благодарам: Граѓаните одбија да бидат „лабораториски глувци“

Читај повеќе

Хакирана лабораторијата на Оксфорд каде се истражува коронавирусот

Читај повеќе

PlayStation 5 добива нов џојстик

Читај повеќе

„Паднаа“ Instagram и Messenger

Читај повеќе
  • play_arrow

Што пишува во декодираната тајна порака на роверот што слета на Марс?

Читај повеќе