Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

На интернет се појавија многу гласини за претстојните смартфони Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3, а сега е познато дека ќе бидат водоотпорни.

Благодарение на отпорноста на вода по стандардот IPX8, Z Flip 3 и Z Fold 3 ќе имаат интересен дизајн. Познатиот типувач Еван Блас објави фотографија од уредите кои најверојатно ќе бидат отпорни на мала количина на вода. Ова е добра вест за оние коишто се загрижени за издржливоста на уредот.

Блас наведе дека Z Flip 3 ќе има 6,7-инчен внатрешен и 1,9-инчен надворешен екран, две задни камери од 12 MP и предна камера од 10 MP, додека Z Fold 3 доаѓа со 7,6-инчен внатрешен и 6,2-инчен надворешен екран.

Позади ќе бидат три камери од 12 MP, a ќе има и две селфи камери од 10 и 4 MP. Z Flip 3 ќе поддржува S Pen.

Samsung ќе ги претстави уредите на настанот Unpacked на 11 август, како и два нови паметни часовници и Galaxy Buds 2 слушалки.

Оваа година најверојатно нема да биде претставен Galaxy Note.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Мобилни

Xiaomi го претстави новиот смартфон Civi со екран од 6,55 инчи

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Read more

Microsoft повторно има надежен телефон: Surface Duo 2 ги оправда очекувањата

Read more
 

Гик

  • filter

Xiaomi го претстави новиот смартфон Civi со екран од 6,55 инчи

Читај повеќе

InSight конечно регистираше поголеми потреси на Марс

Читај повеќе

Google денеска наполни 23 години

Читај повеќе

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Читај повеќе
  • play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Читај повеќе

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Читај повеќе

Новиот детектор за гравитациски бранови фати мистериозни сигнали од вселената

Читај повеќе

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Читај повеќе