BMW

filter

Поглед во тјунираниот BMW M4 co 577 KС

Јапонската компанија за тјунирање 3D Design посвети внимание на BMW M4 и го направи уште подобар.
Read more
filter

BMW објави фотографии од тестирањето на електричниот i7

BMW интензивно го тестира електричниот луксузен модел i7 кој заедно со новата генерација на Серија 7 би требало да биде претставен наредната година и ќе биде одговор на Mercedes S класа.
Read more
filter

BMW го претстави концептот XM

Најголемиот и најмоќен M BMW развива 750 КС. Го движи хибриден V8 мотор кој развива 1000 Nm.
Read more
filter

Вистински „ѕвер“ - тјунираниот BMW 850i развива 700 КС

Серијата 8 кабриолет е најлуксузниот караван во понудата на BMW, а сите негови верзии се повеќе од моќни, но во Manhart не мислат така.
Read more

Дали ЕУ навистина е подготвена за бранот електрични возила?

Инфраструктурата и капацитетите за полнење батерии во Германија заостануваат зад продажбата на електрични автомобили, а многу земји од ЕУ воопшто немаат мрежа на станици за полнење, предупреди извршниот директор н
Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW M3, Audi RS5 или AMG C63 Black Series?

BMW M3 го движи 3-литарски твин турбо мотор кој развива 510 КС и 650 Nm максимален вртежен момент. Тежи 1,730 килограми. Audi RS5 Sportback развива 450 КС и 600Nm. 
Read more
play_arrow

BMW M3 или Nissan Silvia S15 - кој е побрз?

Во новата трка ќе ги видиме одличните Nissan Silvia S15 и BMW M3. M3 го движи 3-литарски твин турбо мотор кој развива 510 КС и 650 Nm максимален вртежен момент.
Read more
filter

BMW го претстави освежениот електричен кросовер iX3

BMW ја претстави редизајнираната верзија на моделот iX3. Потполно електричниот кросовер iX3 е присутен на пазарот нешто повеќе од 2 години, а германската компанија одлучи да го освежи.
Read more
play_arrow

Како се снајде BMW M4 Competition на патеката во Нирбургринг?

Познатиот BMW M4 Competition го движи редни трилитарски 6-цилиндричен бит турбо мотор кој развива 510 КС и 650 Nm максимален вртежен момент.
Read more
play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Кој победи во трката меѓу Audi и BMW?
Read more
filter

BMW го претстави новиот Gran Coupé од Серија 4

Во Минхен се уверени дека со новата генерација на Серија 4 Gran Coupé ќе привлечат многу купувачи на кои им се допаѓа практичната каросериска верзија која BMW ја нудеше и со претходната генерација на Серија 4.
Read more
filter

BMW го претстави првиот електричен модел i4 M50

BMW го претстави својот прв електричен модел со ознака М. Овој модел е заснован на електричната лимузина i4, a го движи електричен мотор со 544 КС и 795 Nm максимален вртежен момент.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more