слабеење

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Метаболизмот е процес со кој вашето тело ја претвора храната во енергија.
Read more
filter

Четири намирници помагаат за побрзо слабеење

Ниту една диета не гарантира долгорочна виткост, а гладот ​​и желбата за слатки не исчезнуваат ниту со најголем напор. Затоа ви носиме листа на здрава храна која ги топи мастите и ви помага да ослабете.
Read more

Совети за слабеење кои не треба да ги слушате

Слабеењето е процес што секој одлучува да го направи одвреме-навреме, или барем оние кои се борат со вишокот килограми.
Read more

Зошто тие што сакаат да ослабат треба да појадуваат јајца?

Процесот на слабеење за многумина е долг и тежок процес, а доколку сакате да го забрзате, наутро треба да консумирате јајца.
Read more

Како да слабеете без да се откажете од алкохол?

Иако губењето килограми може да биде предизвик, особено кога не сакате да се откажете од коктели со пријателите или вашето омилено црвено вино на романтичен состанок, експертите велат дека е можно сепак да уживат
Read more

Секојдневни навики што го саботираат процесот на слабеење

Слабеењето за многумина е тешка задача, а не се ни свесни дека одредени навики несвесно го саботираат процесот на слабеење.
Read more

10 навики што го отежнуваат слабеењето по 50-тата година

Како старееме, може да ни станува сè потешко да ги стопиме вишокот телесни масти и да се ослободиме килограмите што ги акумулиравме со годините.
Read more

Седум намирници кои ги топат мастите на стомакот

Read more

Пет јасни знаци дека мора итно да почнете со слабеење бидејќи ви е загрозено здравјето

Кои се симптомите на гојазност и како да знаете дека прекумерната тежина го загрозува вашето здравје?
Read more

Кое е најдоброто време за вежбање, ако сакате да слабеете?

Многу луѓе мислат дека утрото е најдобро време за вежбање, но за некои, будењето наутро е тешка задача.
Read more

Кога треба да вечераме за да не се дебелееме?

Нова студија на истражувачите од Харвард сугерира дека можеби е подобро да се вечера порано во текот на денот.
Read more

Едноставен рецепт со лимон го бие глас дека најдобро топи килограми

Лимонот е евтино, лесно достапно овошје, популарно поради своите килунарски и лекотиви својства.
Read more
реклама

Грчки археолози открија мистериозна тркалезна градба стара 4.000 години

Read more

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Read more

Срушен рекордот за најбрз гол на ЕУРО: Албанија погоди по само 23 секунди

Read more

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Read more