слабеење

Зошто тие што сакаат да ослабат треба да појадуваат јајца?

Процесот на слабеење за многумина е долг и тежок процес, а доколку сакате да го забрзате, наутро треба да консумирате јајца.
Read more

Како да слабеете без да се откажете од алкохол?

Иако губењето килограми може да биде предизвик, особено кога не сакате да се откажете од коктели со пријателите или вашето омилено црвено вино на романтичен состанок, експертите велат дека е можно сепак да уживат
Read more

Секојдневни навики што го саботираат процесот на слабеење

Слабеењето за многумина е тешка задача, а не се ни свесни дека одредени навики несвесно го саботираат процесот на слабеење.
Read more

10 навики што го отежнуваат слабеењето по 50-тата година

Како старееме, може да ни станува сè потешко да ги стопиме вишокот телесни масти и да се ослободиме килограмите што ги акумулиравме со годините.
Read more

Седум намирници кои ги топат мастите на стомакот

Read more

Пет јасни знаци дека мора итно да почнете со слабеење бидејќи ви е загрозено здравјето

Кои се симптомите на гојазност и како да знаете дека прекумерната тежина го загрозува вашето здравје?
Read more

Кое е најдоброто време за вежбање, ако сакате да слабеете?

Многу луѓе мислат дека утрото е најдобро време за вежбање, но за некои, будењето наутро е тешка задача.
Read more

Кога треба да вечераме за да не се дебелееме?

Нова студија на истражувачите од Харвард сугерира дека можеби е подобро да се вечера порано во текот на денот.
Read more

Совети за слабеење кои не треба да ги слушате

Слабеењето е процес што секој одлучува да го направи одвреме-навреме, или барем оние кои се борат со вишокот килограми.
Read more

Едноставен рецепт со лимон го бие глас дека најдобро топи килограми

Лимонот е евтино, лесно достапно овошје, популарно поради своите килунарски и лекотиви својства.
Read more

Намирници кои треба да ги имате во фрижидер доколку се обидувате да ослабете

Доколку се обидувате да ослабете, постојат намирници со кои дополнително треба да го опремите фрижидерот, а се препорачуваат боровинки, ореви, овес, лосос и замрзнат зеленчук.
Read more
play_arrow

Дали треба да вежбате пред или после појадокот?

Оваа дилема отвора дискусии меѓу нутриционистите, фитнес експертите и лекарите со години – дали да вежбате пред или после утринскиот оброк?
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more