Заврши снимањето на серијата The Penguin, Колин Фарел го игра смртниот непријател на Бетмен

Заврши снимањето на серијата The Penguin за смртниот непријател на Бетмен, Освалд Коблпот, познат како Пингвинот.

Колин Фарел, кој го играше Пингвинот во филмот The Batman од 2022 година, повторно ја игра улогата на ноторниот негативец.

Во моментов, точниот датум кога серијата ќе биде достапна за гледање на HBO Max сè уште не е познат, но потврдено е дека тоа ќе биде во 2024 година.

Лорен Лефранк е на чело на многу очекуваната серија, а режисерот на The Batman, Мет Ривс, е извршен продуцент. Приказната за спин-оф серијата продолжува со Коблпот во главната улога, откако во филмот е претставен како главен поручник на Кармajн. Пингвинот го започнува својот подем за да стане еден од најозлогласените криминални господари во Готам.

Remote video URL

Фановите на универзумот на DC во серијата можат да очекуваат нови поглавја кои ветуваат подолго истражување на мрачното и сложено криминално подземје на Готам.

Актерската екипа е многу импресивна, а покрај Фарел во серијата се појавуваат и Кармен Ејого и Мајкл Кели за кои засега не се знае кои ликови ќе ги глумат. Кристин Милиоти и Мајкл Зеген треба да ги играат Софија и Алберто Фалконе, децата на покојниот Кармајн Фалконе, чии амбиции и лојалност несомнено ќе играат клучна улога во драмата што се развива.

Актерката Кармен Ејого ја сподели веста за крајот на снимањето на Instagram и објави фотографија со натпис: „Направивме нешто епско. Едвај чекам да го споделам со вас“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Carmen Ejogo (@carmenejogo)

Тагови
реклама

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анистон изненади со изгледот на насловна: Како толку се подмлади?

Read more

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more
 

Сцена

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Анистон изненади со изгледот на насловна: Како толку се подмлади?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе