Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Николас Кејџ е најновата холивудска ѕвезда што го игра суперхеројот Спајдермен во играна адаптација на популарните стрипови на Marvel, пренесува People.

Кејџ ќе игра постара верзија на легендарниот суперхерој во играната серија Noir, која е продуцирана од MGM+ и стриминг сервисот на Amazon, Prime Video. Серијата е базирана на стрипот Spider-Man Noir.

Дејството на серијата е сместено во 1930 година и го следи остарениот приватен детектив на кого среќата му го свртела грбот. Детективот го прогонува неговото минато и периодот кога бил единствениот суперхерој во Њујорк.

Noir ќе го режира добитникот на Еми, Хари Бредбер, најпознат по сериите Fleabag и Killing Eve. Извршни продуценти на серијата се Орен Узиел и Стив Лајтфут.

„Неизмерно талентираниот Николас Кејџ е идеален избор за нашиот нов суперхерој, а искусниот продукциски тим на Фил Лорд, Кристофер Милер, Ејми Паскал и неверојатниот тим на Sony е посветен на проширување на оваа франшиза на најверниот можен начин“, рече Вернон Сандерс од Amazon MGM.

Во 2018 година, Кејџ го позајми гласот за анимираната верзија на Spider-Man Noir во популарниот филм Spider-Man: Into the Spider-Verse. Покрај Noir, познатиот оскаровец моментално работи и на психолошкиот трилер The Surfer, хорор филмот Longlegs и адаптацијата на романот The Gunslinger, напишан од Стивен Кинг.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе