Роуз Бертрам победи во категоријата најдлабоко деколте во Кан

Манекенката Роуз Бертрам со најдлабокото деколте ги собра погледите на 77. филмски фестивал во Кан.

Со премиерата на филмот „The Second Act“ беше официјално отворено 77. издание на Канскиот филмски фестивал. Како и секогаш, собра бројни светски имиња од светот на филмот, музиката и модата. Некои од најубавите жени во светот прошетаа на црвениот тепих, а огромно внимание привлече познатата убавица од Instagram, Роуз Бертрам. Со најдлабокото деколте, манекенката во секунда ги зароби сите погледи.

Она што е особено интересно е дека Роуз го прекрши главното непишано правило на црвениот тепих. Таа се појави во црвен фустан, но модните експерти истакнуваат дека нејзиниот фустан за традиционалната манифестација е хит. Креацијата што ја носеше е инспирирана од кроеви од XIX век - материјал долг неколку метри и корсет кој ја истакнува половината.

Која е Роуз Бертрам која често ја нарекуваат модерната Грејс Кели?

Роуз Бертрам е белгиска манекенка која имала само 13 години кога нејзината мајка ја запишала во модна агенција. Стекна голема популарност благодарение на врските со фудбалерите. На 17 години го запозна Грегори ван дер Вил со кого започна врска. Имаа две ќерки. Ја прекинаа врската, а во 2022 година таблоидите пишуваа дека Бертрам е во врска со Килјан Мбапе.

реклама

Филм & ТВ

Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more
 

Сцена

Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Читај повеќе
  • play_arrow

Селин Дион низ солзи зборуваше за ретката болест: Ако не можам да одам, ќе ползам

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе