Две најголеми грешки што ги правиме кога готвиме тиквички

Тиквичките се исклучително флексибилен зеленчук кој може да се подготви на 101 начин.

Најчесто ги печеме, пхуваме и динстаме. Можеме да ги користиме и како основа за пица, да ги додадеме во сладок леб или да ги јадеме целосно сирови во салати.

Иако тиквичките се популарен зеленчук во топлиот дел од годината, тоа не значи дека луѓето знаат како правилно да ги зготват. Ако сакате да избегнете да бидат лигави и млитави, не ги правете овие две најголеми грешки.

Некои намирници како поцврсти парчиња месо или кромид сакаат лесна и бавна термичка обработка. Тиквичките го сакаат спротивното. Највкусни ќе бидат ако ги изложите на кратка термичка обработка на висока температура.

Поради високата содржина на вода во тиквичките, овој зеленчук не сака лесна термичка обработка. Ако се варат на ниска температура, ќе испуштат вода и ќе станат бесвкусни. На силен оган, пак, тиквичката ќе добие убава карамелизирана површина, додека внатрешната ќе остане компактна и „месеста“.

Remote video URL

Не плашете се да ги ставите на скара - тие се одличен додаток за јадења со месо и риба, а со нив можете да направите и вкусни раженчиња од зеленчук.

Нема ништо полошо од преварен зеленчук. Не ставајте тиквички во супи, чорби, како и чорби заедно со месо и компири - наместо тоа, додајте ги непосредно пред крајот на термичката обработка и на тој начин гарантирајте ја нивната совршена текстура.

Тиквичките се еден од оние зеленчуци кои преминуваат од недоволно варени до преварени за само неколку минути. Затоа е добро да внимавате кога ги готвите или печете на шпорет и во рерна.

Нема премногу јадења што можете да ги приготвите со преварени или препечени тиквички – можете само да ги испасирате и да направите густа супа или сос.

Готвачите препорачуваат секогаш да ги исечете тиквичките на поголеми парчиња за да избегнете прекумерна термичка обработка.

Remote video URL
Тагови
реклама

Ревматолог советува што да јадете наутро за здрави зглобови

Read more

Почна владеењето на Близнаците: Што ќе донесе за секој хороскопски знак?

Read more

Неколку трикови за идеални пржени лепчиња

Read more

Дали редовно го јадете зеленчукот што смирува воспаленија и го намалува холестеролот?

Read more

Рецепти

Неколку трикови за идеални пржени лепчиња

Read more

Како да испечете вкусен и крцкав леб во тенџере?

Read more

5 најчести грешки кога правите пица дома

Read more

Лажна пица од тост леб готова за 10 минути

Read more
 

Магазин

Петте најздрави овошја со малку шеќер

Читај повеќе

Кето диетата може да го забрза формирањето на „зомби“ клетки

Читај повеќе

Зошто се менува бојата на очите на бебињата и кога се случува тоа?

Читај повеќе

Неколку трикови за идеални пржени лепчиња

Читај повеќе

5 работи кои се забранети после 5 попладне ако сакате да ослабете

Читај повеќе

Доматите имаат еден многу опасен несакан ефект: Некои луѓе не треба да ги јадат

Читај повеќе

Ревматолог советува што да јадете наутро за здрави зглобови

Читај повеќе

15 особини кои ги имаат најретките и најпосебнитe луѓе

Читај повеќе

Почна владеењето на Близнаците: Што ќе донесе за секој хороскопски знак?

Читај повеќе