Galaxy Note 22 ќе биде претставен наредната година?

Galaxy Z Fold 3 доби и позитивни и негативни критики, но повеќето од нив беа позитивни. Повеќето рецензенти се согласуваат дека телефонот на преклоп не може да ја замени серијата Galaxy Note колку и да е добар. Од Samsung ги слушнаа тие коментари и можеби ќе претстават нова серија Galaxy Note.

Компанијата всушност никогаш не потврди официјално дека нема да претстави Galaxy Note серија. Тие објавија дека нема да ги претстават уредите од оваа серија поради проблеми со снабдување, па некои поради тоа помислија дека тука е крајот на серијата Galaxy Note.

Според некои информации, новата серија може да биде претставена веќе наредната година.

Познатиот типувач @Iceuniverse се надева дека тоа е точно. Според неговите извори, најверојатно ќе биде претставена новата серија Galaxy Note.

URL

Дали ќе го наречат Galaxy Note 22 или Note 21 е најмалата грижа на обожавателите. Останува да видиме дали навистина наредната година ќе ја лансираат новата серија.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Мобилни

Претставени Redmi Note 11, Note 11 Pro и Note 11 Pro+ во Кина

Read more

Кои 53 модели на смартфони нема да можат да користат WhatsApp?

Read more

„Циглата“ Nokia 6310 се врати 20 години подоцна: Ви се игра „змија“?

Read more

Новиот Sony Xperia PRO-I со огромен сензор е смартфон каков што не сте виделе досега

Read more
 

Гик

  • play_arrow
  • filter

Претставени Redmi Note 11, Note 11 Pro и Note 11 Pro+ во Кина

Читај повеќе

Погледнете ги најдеталните фотографии од бактерии направени досега

Читај повеќе
  • play_arrow

76 години по потонувањето, испливаа бродови кај Иво Џима

Читај повеќе
  • filter

Откриен дел од мистеријата за потекло на чудните мумии од кинеската пустина

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА дизајнира мотор што ги крши законите на физиката

Читај повеќе

Sony продаде повеќе од 13,4 милиони примероци од PlayStation 5

Читај повеќе

Кои 53 модели на смартфони нема да можат да користат WhatsApp?

Читај повеќе

Како е направена првата фотографија од Земјата снимена од вселената пред 75 години?

Читај повеќе

Кембриџ и париски музеј почнаа да враќаат украдени африкански артефакти

Читај повеќе