Grand Theft Auto V слави десетгодишнина

Поминаа десет години откако популарната игрица „Grand Theft Auto V“ првпат се појави на конзолите PlayStation 3 и Xbox 360, а „Grand Theft Auto Online“ пристигна не многу подоцна.

Компанијата Rockstar Games им се заблагодари на фановите преку социјалната мрежа X и изјави дека тие „се причината поради која GTA уживаше успех на повеќе генерации конзоли“.

Минатата недела Rockstar објави нова содржина за „GTA Online“ за да ја одбележи годишнината, вклучувајќи нова облека, оружје со тема GTA V, дополнителни модови и нов автомобил Bravado Hotring Hellfire за членовите на GTA+, како и други ставки и бонуси за играње одредени мисии.

URL

Како што е познато, „GTA V“ носи голем свет и забавна игра, а играчите ја доживуваат приказната од три различни перспективи во исто време.

Со текот на времето, игрицата доби различни подобрувања и се појави на поновите конзоли.

За жал, Rockstar не објави никакви информации за претстојната игрица „Grand Theft Auto VI“, иако уште минатата година беше потврдено дека е во развој. Освен огромното протекување, односно 90-минутната снимка од игрицата, нема нови информации. Неодамна, Rockstar објави дека се здружува со развивачите на модови Cfx.re за да обезбеди поддршка за ролплеј серверите.

Тагови
реклама

Двојно убиство во Кратово: 36-годишна жена ги уби сопругот и свекорот

Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Гејминг

Нова студија открива: Дали видео игриците се добри или лоши за менталното здравје?

Read more

Call of Duty: Black Ops 6 ги враќа гејмерите во 90-тите

Read more

ASUS го претстави ROG Ally X новиот рачен гејминг компјутер

Read more

Футуристичка столица што е сон на секој гејмер

Read more
 

Гик

Нова студија открива: Дали видео игриците се добри или лоши за менталното здравје?

Читај повеќе

НАСА по грешка објави видео од Меѓународната вселенска станица и предизвика многу шпекулации

Читај повеќе
  • filter

Наследството на Централните Пангејски Планини: Како некогаш биле поврзани Европа, Америка и Африка?

Читај повеќе

Месечевата прашина може да помогне во производството на сателити, бази и сончева енергија

Читај повеќе

Ново откритие го менува разбирањето на праисторијата: Коњите биле припитомени многу подоцна отколку што се мислеше

Читај повеќе
  • filter

Apple на WWDC ги претстави најважните новитети, фокусот е на ВИ технологијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Call of Duty: Black Ops 6 ги враќа гејмерите во 90-тите

Читај повеќе

Apple ќе развие посебна апликација Passwords за iPhone и Mac

Читај повеќе

Кинезите развија 3D е-кожа која на роботите им дава чувство на допир како човек

Читај повеќе