Кајгана ТВ

Дали може да се предозирате со овошје?

Дали може да се предозирате со овошје?

Едно јаболко на ден и лекар не ви е потребен.
Read more
Модната куќа Versace се извини на Кина поради грешката

Модната куќа Versace се извини на Кина поради грешката

Луксузниот бред Versace се извини откако серија маици предизвика остри критики на социјалните мрежи во Кина.
Read more
Како да носите високи потпетици без болка?

Како да носите високи потпетици без болка?

Има решение како да носите штикли без притоа да трпите болка. Трикот е едноставен: потребен ви е само фластер или медицински селотејп.
Read more
Ќе се објават досега невидени снимки од починатата Витни Хјустон

Ќе се објават досега невидени снимки од починатата Витни Хјустон

Најновиот документарен филм на со Оскар наградениот режисер Кевин Мекдоналд, повторно, и сосема заслужено, ќе го актуализира животот и успехот на славната пејачка Витни Хјустон, која почина на 11 февруари 2012 година.
Read more
Прв поглед на тунелот кој Eлон Маск го гради под Лос Анџелес

Прв поглед на тунелот кој Eлон Маск го гради под Лос Анџелес

После речиси пет месеци, милијардерот Eлон Маск конечно го заврши копањето на тунелот под Лос Анџелес, кое го изведува неговата компанија „Boring“.
Read more
Половно или ново возило?

Половно или ново возило?

Треба да купите нов автомобил или половен автомобил? Тоа е прашањето. Тоа е стара загатка со која секој купувач на автомобили мора да се соочи, а не може со сигурност да се дознае вистинскиот одговор.
Read more
Samsung го претстави таблетот Galaxy Tab A

Samsung го претстави таблетот Galaxy Tab A

Компанијата Samsung го претстави својот нов 8 – инчен таблет со оперативен систем Android, а тоа е Galaxy Tab A.
Read more
Саудиска Арабија - прва земја во светот која даде државјанство на робот

Саудиска Арабија - прва земја во светот која даде државјанство на робот

Саудиска Арабија стана првата земја во светот која одобри државјанство на еден робот.
Read more
Sony ќе лансира ново роботско куче во ноември

Sony ќе лансира ново роботско куче во ноември

Компанијата Sony развива роботско куче кое ќе го претстави следниот месец, пренесува The Wall Street Journal.
Read more
Смели модни приказни за почеток на 16-ти Моден викенд Скопје

Смели модни приказни за почеток на 16-ти Моден викенд Скопје

Моден викенд Скопје по 16-ти пат ги собра на едно место љубителите на модата, како единствена платформа за презентација на младите дизајнери кои се стремат да станат следните познати имиња на македонската модна сцена, но и место каде од
Read more
Avon со новиот течен кармин Mark ги следи потребите на модерните жени

Avon со новиот течен кармин Mark ги следи потребите на модерните жени

Следејќи ја мисијата постојано да ја подобрува и збогатува палетата на производи со цел да ги задоволи барањата на своите корисници, во Кампања 15 компанијата Avon ги промовира новиот течен кармин MARK и ротацискиот ноќен крем-третман прот
Read more
Кина го прави најмоќниот суперкомпјутер во светот

Кина го прави најмоќниот суперкомпјутер во светот

Кинески научници развиваат супермоќен компјутер кој ќе може да изврши квантилион (милијарда, милијарда) операции во секунда и тврдат дека тоа ќе биде најмоќната „машина“ во светот.
Read more
реклама

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Филипче се врати во операционата сала

Read more

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Read more