Хауард: Ако не ме повикате за ЛОИ ќе играм за Тајван и ќе ви дадам 85 поени

Познатиот НБА кошаркар Двајт Хауард на шега им се закани на Американците дека доколку не го стават во составот за Олимписките игри во Париз, ќе игра за Тајван и против САД ќе постигне 85 поени.

Американските медиуми пишуваат дека Леброн Џејмс по четвртото место на МундоБаскетот решил да биде лидер на Дрим тимот, а меѓу другите во тој тим треба да се најдат Стеф Кари, Кевин Дурант, Демиен Лилард, Девин Букер и многу други најдобри НБА играчи.

За овој тим сака да игра и поранешниот НБА центар Двајт Хауард, кој на шега им се закани на Американците дека доколку не го викнат ќе игра за Тајван и против САД ќе постигне 85 поени.

„Ми се допаѓа овој состав што го гледам, но не ме оставајте надвор. Ако го направите тоа, ќе играм за Тајван и ќе постигнам 85 поени против вас“, напиша Хауард (37), кој своевремено играше за репрезентацијата на САД и веќе некое време како е најголема ѕвезда во тајванската лига.

URL

Хауард ја започна својата НБА кариера во 2004 година во Орландо Меџик, а за овој тим играше до 2012 година.

Беше трејдуван во Лос Анџелес Лејкерс, за кои играше една сезона, а потоа играше за Хјустон Рокитс, Атланта Хокс, Шарлот Хорнетс, Вашингтон Визардс и уште два пати за ЛА Лејкерс и еднаш во Филаделфија 76ерс.

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Кошарка

АБА лигата воведе ново правило

Read more

Се продава првиот автомобил на Лука Дончиќ

Read more

Тодор Гечевски е нов спортски директор на Работнички

Read more

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Read more
 

Спорт

Откриено колку Салах заработува неделно од сите договори

Читај повеќе
  • play_arrow

Ви реков да не се грижите - Мурињо среќен по победата над Фрозиноне

Читај повеќе

Во вторник почнува продажбата на влезниците за ЕУРО 2024 - најевтините се 30 евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна ситуација во Серија А: Главниот судија го фати грч

Читај повеќе

ВАР судиите кои го оштетија Ливерпул добија само два дена казна

Читај повеќе

Кениецот Киплагат победи на Скопскиот маратон, Дарио Ивановски го освои 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

Премиер лигата призна: На Ливерпул му е поништен чист гол - објаснувањето е лудо

Читај повеќе

Над 11 илјади натпреварувачи од 53 држави денеска го трчаат скопскиот маратон

Читај повеќе
  • play_arrow

Канело го претепа противникот и ја одбрани титулата

Читај повеќе