OnePlus 10T 5G доаѓа во август, ќе се продава и во Европа

По претставувањето на моделот OnePlus 10 Pro претходно оваа година, OnePlus најави нов флегшип.

Станува збор за уредот OnePlus 10T 5G, кој ќе биде претставен на 3 август во Њујорк.

Клучниот адут на паметниот телефон ќе биде најновиот процесор на Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 Mobile Platform, кој ветува побрзи и подолготрајни предводници на Android благодарение на подобрувањето во брзината на обработка на податоци за 10%, како и намалување на потрошувачката на енергија за 30 проценти.

Уредот ќе работи со OxygenOS 13 базиран на Android 13. Освен најновите способности на Android, OnePlus се очекува да воведе подобрувања за персонализација на интерфејсот и многу повеќе.

OnePlus 10T 5G ќе се продава во САД, Европа и во светот. Засега нема детали за спецификациите и цените, а презентацијата е закажана за 3 август.

Тагови
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Мобилни

Nio влегува на пазарот на мобилни телефони, првиот модел ќе пристигне следната година

Read more

OnePlus го претстави смартфонот OnePlus 10T, познати и цените

Read more

Samsung ви овозможува да ги скриете вашите податоци од сервисерите на телефони

Read more

Како се покажа Nothing Phone (1) на тестот за издржливост?

Read more
 

Гик

Екстензии за Chrome и Edge крадат мејлови на корисниците

Читај повеќе

Зошто не треба да го полните телефонот на јавни места?

Читај повеќе

Роботот MIRA ќе може да врши операции на МВС

Читај повеќе

Маск го предизвика извршниот директор на Twitter на јавна дебата за ботовите

Читај повеќе

Русија ќе ги шпионира Американците и во вселената

Читај повеќе

Гејмерите повеќе го сакаат Windows 10 од Windows 11

Читај повеќе

Австрија има најчиста вода за капење во Европа

Читај повеќе

YouTube доби експериментална функција - зумирање видеа

Читај повеќе

Nio влегува на пазарот на мобилни телефони, првиот модел ќе пристигне следната година

Читај повеќе