Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Кои се четирите хороскопски знаци на кои ќе им се вратат бившите љубовници во декември поради ретроградниот Меркур.

Рускиот астролог Јулија Лифанова откри кои хороскопски знаци ќе ги оживеат поранешните љубови, а за сè ќе биде „виновен“ ретроградниот Меркур.

Еден месец пред почетокот на Новата година, започна ретроградниот период на Меркур, кој ја почна својата траекторија на 26 ноември, а конечно ќе влезе во директно движење до 18 јануари 2024 година. Овој период ќе биде особено значаен за љубовта и за четири знаци на хороскопот. Им се враќаат „духовите од минатото“, на врата тропаат стари љубови за кои веруваа дека се завршени засекогаш...

Близнаци

Од крајот на ноември, Меркур ќе почне да се движи низ вашиот сектор на врски, но на крајот ќе се сврти во спротивна насока до 30 декември, што укажува на долг период на активна комуникација со поранешната љубов. Не само што вашиот поранешен партнер ќе се врати во вашиот живот, туку и активно ќе ги анализирате проблемите во вашата сегашна врска и ќе измерите што е подобро за вас. Конечната одлука ќе „падне“ до 17.01.2024 година.

Рак

Ретроградниот Меркур ќе им ги врати поранешните партнери на Раковите кога ќе оди ретроградно во знакот Јарец од 9 до 23 декември, а потоа до 7 и 8 јануари конечно ќе ги „реши“ старите недоразбирања. Ова укажува дека ќе посветите повеќе време на разјаснување на врската, што ќе се однесува на вашите идни планови и заеднички амбиции. Многу е веројатно дека бившиот партнер ќе ви понуди да се обидете повторно, но овој пат детално ќе разговарате за тоа како гледате на оваа врска. Ќе донесете одлука до 11 јануари за време на младата Месечина во Јарец – тогаш можно е поранешниот партнер да направи некој чекор кој ќе разјасни сè.

Девица

Постои можност вашата поранешна љубов да се врати во вашиот живот, што многу ќе влијае на вашиот поглед на светот и ќе ви помогне да сфатите и подобрите некои работи. Ретроградниот Меркур на полето на љубовта во трински аспект со Јупитер во вредносниот сектор ќе ви покаже каква врска ви треба и што навистина заслужувате. Преку разговор со бившиот би можеле да донесете важна одлука, која најверојатно нема да се однесува на врската, туку вие лично и вашата љубов кон себе. Како да го набљудувате туѓиот живот, ќе видите нешто што претходно не сте го забележале. Главниот интензитет во комуникацијата ве очекува од 9 до 3 декември, а на младата Месечина во Јарец на 11 јануари би можеле повторно да влезете во романса со бившиот.

Лав

Ве очекува долг период на потсетување, анализирање, не само на вашата стара љубов и неговото однесување, туку и на вашите грешки. Прашањето што ќе се појави во тој период е - што е всушност среќата? Астрологот Јулија вели дека декември ќе биде месец кога ќе дојдете до некои филозофски сознанија за среќата, бидејќи ретроградниот Меркур ќе влезе во вашата куќа на љубовта во ноември, а нема да излезе до 17-18 јануари. Неговата ретроградна јамка во љубовниот сектор од 24 декември до 14 јануари ќе ви овозможи период на долги разговори со бившиот, а исто така ќе ви помогне да сфатите која е идеалната врска за вас. И дали бившиот се вклопува во оваа визија? Само вие ќе го имате одговорот на ова прашање.

Тагови
реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Љубов и секс

Една фотографија никогаш не треба да објавувате на апликациите за запознавање

Read more

Ескорт дама открива што најмногу ги пали мажите

Read more

Истражување: Која возрасна група е најсклона кон секс на работа?

Read more

Што значат вашите секс соништа?

Read more
 

Магазин

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Читај повеќе

Зошто често се будите уморни?

Читај повеќе

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Читај повеќе

Главната грешка на нежното родителство што ја прават многу родители

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали седите правилно кога работите на компјутер?

Читај повеќе

Колку долго треба да трае тренингот ако можете да вежбате само за време на викендите?

Читај повеќе

Брз рецепт за песто паста со 5 состојки

Читај повеќе

Јапонија е пример како треба да се однесуваме со дрвјата во градовите

Читај повеќе

Повеќе од милијарда луѓе се дебели, зголемена е и стапката на дебелина кај децата

Читај повеќе