Сцена

play_arrow

Излезе трејлерот за последната епизода на The Last of Us

Објавен е трејлерот за последната епизода од познатата и моментално најпопуларна серија на HBO, The Last of Us, а изгледа дека гледачите се многу возбудени за исходот од првата сезона.
Read more
play_arrow

Дали е ова најстрашниот хорор на годината?

Новиот филм The Strays на Netflix некои гледачи го нарекоа најстрашниот филм на годината, а како што тврдат, одредени сцени ги исплашиле толку многу што се плашеле за сопствениот живот.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Секоја недела TorrentFreak внимателно ги разгледува најпиратираните филмови на торент-страниците.
Read more

Скорсезе ги избра најдобрите 15 филмови на сите времиња

Режисерот Мартин Скорсезе, познат по филмовите како Goodfellas, Taxi Driver. The Wolf of Wall Street и Raging Bull, откри кои му се најомилени филмови.
Read more
play_arrow

За Fall на Netflix велат дека е најстрашниот филм некогаш снимен

Гледачите на Netflix тврдат дека од сцените од филмот „Fall“ им се слошило, а некои дури пишуваат дека тоа е најстрашниот филм што некогаш го гледале.
Read more
play_arrow
filter

Џеј Лено го покажа „новото лице“ по изгорениците од трет степен

Американскиот водител и комичар Џеј Лено го покажа своето „ново лице“ три месеци по пожарот во емисијата „Garage“.
Read more
play_arrow

Брано од Dubioza kolektiv демонстрира како звучат питите

Брано Јакубовиќ од Dubioza kolektiv одлучи да покаже како „звучат“ различни видови пити во комичното видео објавено на TikTok.
Read more
play_arrow

Кои се најголемите фаворити за Оскар според обложувалниците?

95-тото доделување на Оскарите, кое ќе се одржи во Лос Анџелес ноќта меѓу 12 и 13 март.
Read more
play_arrow

Нова сезона на True Detective: Џоди Фостер се враќа на малите екрани

Продуцентската куќа HBO објави тизер за четвртата сезона на антологиската серија True Detective, а во главните улоги ќе бидат актерките Џоди Фостер и Кали Рејс.
Read more
play_arrow

Прв трејлер: Ѕвездена екипа во комичниот хорор Haunted Mansion

Walt Disney Studios го објави првиот тизер трејлер за новиот комичен хорор Haunted Mansion.
Read more
play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во март?

Секој месец, популарната стриминг платформа Netflix ги менува достапните содржини за гледање.
Read more

Северина „жари и пали“ на Малдиви, обожавателите ѝ порачаа: Изгледаш како да имаш 25 години

Северина неодамна престојуваше на Малдиви, каде уживаше во сонцето, морето и песочните плажи.
Read more
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more