ЦЕВ ЕУРО

Во сабота двомеч Македонија - Италија: Одбојката и фудбалот нема да се поклопат

Одлучено е натпреварот во Бари во рамките на одбојкарското Европско првенство да се игра од 18 часот, со што нема да се поклопи со вечерниот фудбалски спектакл во Скопје.
Read more

Одбојкарите вечерва против Чешка бираат осминафинален противник: Италија или Србија

Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ македонската одбојкарска репрезентација игра решавачки натпревар во борбата за третото место во групата Ц на Европското првенство 2023 на кое домаќин е и Скопје.
Read more
play_arrow

Турција во пет сета и драматична завршница ја победи Србија и стана европски првак

Одбојкарките на Турција го освоија златниот медал на Европското првенство откако го добија драматичното финале против Србија во пет сета, со 3:2. Србинките имаа водство од 2:1 во сетови, но на крајот беа поразени.
Read more

Одбојкарите го започнаа Европското со голема победа над Данска

Предводени од фантастичниот Александар Љафтов, Македонија стигна до фантастична 3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22) победа над Данска во прекрасна атмосфера во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, за совршен почеток на третиот обид да се стигне в
Read more

Македонија е еден од домаќините на ЕП – Главна цел е пласман во втората фаза

Вчера со убедливата победа на Италија над Белгија, бранителите на трофејот го отворија Европското првенсто во одбојка.
Read more
play_arrow

Аѕурите ја преслушаа Белгија на отворањето на Европското првенство во одбојка

Актуелниот европски и светски првак, селекцијата на Италија, со триумф го отвори Европското првенство во одбојка. Во премиерниот натпревар во Болоња, „Аѕурите“ лесно ја победија Белгија со 3:0 во сетови.
Read more

Одбојкарите ги дознаа противниците на ЕУРО 2023

Македонската одбојкарска репрезентација на денешната жрепка ги доби противниците во фазата по групи на Европското првенство 2023.
Read more
play_arrow

Италија ја победи Словенија во финалето на Европското првенство во одбојка

Во финалето на Европското првенство во одбојка одиграно синоќа во Катовице, репрезентацијата на Италија ја совлада селекцијата на Словенија со 3:2. Резултатот по сетови гласеше 22:25, 25:20, 20:25, 25:20 и 15:11.
Read more

Одбојкарите поразени и од Шпанија

Четврти пораз за македонската одбојкарска репрезентација откако попладнево со 3:1 падна пред Шпанија.
Read more

Одбојкарите убедливо поразени од Холандија

Македонската одбојкарска репрезентација не успеа да освои први бодови во вториот натпревар откако со убедливи 3:0 загуби од Холандија.
Read more

Македонските одбојкари вечерва против Финска го отвораат ЕП

Read more

Одреден списокот на одбојкари за настап на претстојното ЕУРО

Без изненадувања и со две измени за разлика од дебитантскиот настап на претходниот континентален собир, селекторот на македонската одбојкарска репрезентација денеска ги одреди патниците за Финска.
Read more
реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more