мусака

Mусака со компири, месо и модар патлиџан

Мусака со компири, месо и модар патлиџан се прелива со кисела павлака и се посипува со кашкавал што се топи при печењето.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мусака на грчки начин

Многу љубители на мусаката би сакале да научат како да направат грчка мусака. По тој повод ви пренесуваме оригинален рецепт.
Read more
play_arrow

Рецепт за мусака на полски начин

Полјаците мусаката ја прават со 4 видови зеленчук, мелено месо и миризливи зачини, а на крајот ја посипуваат со кашкавал.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мусака ролат

Мусака е јадење кое сите го сакаат, а можете да го направите и како ролат.
Read more
play_arrow

Мусака од компири и шунка - побрза од класичната

Не само што се подготвува побрзо од класичната мусака, туку и пократко се пече, па е одлична идеја за брз ручек.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мусака со јајца и кашкавал

Раскошно јадење за сечиј џеб. Мусаката со додаток јајца и кашкавал ќе ве освои на прв залак, а во рерна се пече само 10 минути.
Read more

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Денеска ви пренесуваме рецепт за мусака со тиквички, исто толку вкусна како и останатите варијанти на ова популарно јадење.
Read more

Идеја за ручек без месо: Мусака од модри патлиџани

Мусаката од модар патлиџан без месо е одлична за топлите летни денови, а рецептот е многу едноставен.
Read more

Предлог за ручек: Печен компир со тиквички и кашкавал

Едноставен, брз и вкусен ручек.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мусака на италијански начин

Италијанската мусака е многу подобра од класичната, додадена е една состојка која дава подобар вкус.
Read more

Рецепт на денот: Мусака со пилешко и шампињони

Ако сакате да подготвите лесен и брз протеински ручек оваа комбинација од пилешко месо и шампињони е идеална за вас.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more