Новак Ѓоковиќ

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Првиот рекет во светот не доби можност да игра на Австралија опен иако имаше виза и медицинско ослободување.
Read more

Нови главоболки за Ѓоковиќ: Колку пари ќе го чини антиваксерскиот став?

Депортирањето на Новак Ѓоковиќ од Австралија можеби е само почеток на неговите неволји, а најголемиот спонзор на српската тениска ѕвезда сега вели дека сака да ги „прегледа“ настаните во изминатите две недели.
Read more

Ѓоковиќ без вакцина не може ниту на Ролан Гарос

Француската министерка за спорт Роксана Марачинеану донесе одлука вакцината да биде задолжителна за сите спортски настани во таа земја.
Read more

Кој е тенисерот што ќе игра на местото на Ѓоковиќ на Австралија Опен?

Одлуката е донесена, Новак Ѓоковиќ ќе биде депортиран од Австралија откако повторно му е укината визата и нема да може да настапи на Австралија Опен 2022 година.
Read more

Хок: Ја поздравувам одлуката на Федералниот суд за укинување на визата за Ѓоковиќ

Австралискиот министер за имиграција, Алекс Хок, денеска ја пофали одлуката на австралискиот Федерален суд, со која се потврди неговата претходна одлука да му ја одзеде визата на тенисерот Новак Ѓоковиќ, изјавувајќи дека одлуката е донесен
Read more

Ѓоковиќ ќе биде депортиран: Разочаран сум, но ќе ја почитувам одлуката

Федералниот суд на Австралија утрово одлучи да го депортира светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ.
Read more

Хок: Присуството на Ѓоковиќ во Австралија ќе ги зголеми антиваксерските чувства во земјата

Верувам дека продолженото присуство на Новак Ѓоковиќ во Австралија може да доведе до зголемување на антиваксерските чувства во австралиското општество, што може да доведе до јавно незадоволство, како што беше забележано во протестите кои с
Read more
play_arrow

Надал: Никој не е над турнирот, Австралија Опен може и без Ѓоковиќ

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, зборувајќи за ситуацијата со Новак Ѓоковиќ, порача дека ниту еден тенисер не е над турнирот.
Read more

Charlie Hebdo објави карикатури на Ѓоковиќ со ковчег и неколку грозоморни пораки

Контроверзниот француски сатиричен магазин Charlie Hebdo (Шарли Ебдо) објави серија карикатури на Новак Ѓоковиќ поради големиот дипломатско-спортски скандал во кој на српскиот тенисер му беше укината визата за Австралија.
Read more

Повторно одбиена визата на Ѓоковиќ, го очекува депортација

На првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ повторно му беше одбиена визата во Австралија.
Read more

Не е само Австралија: Покрената уште една истрага против Ѓоковиќ

Сè уште не се знае дали Новак Ѓоковиќ ќе настапи на Австралија Опен или ќе биде депортиран од Австралија.
Read more
play_arrow

Лудия Ноле: Бугарска хит песна за Ѓоковиќ и проблемите во Австралија

Урнебесен текст како поддршка за Новак Ѓоковиќ доаѓа од соседна Бугарија.
Read more
реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more