паста

Макарони со туна и јајца, совршен оброк за носење на работа

Макароните со туна и јајца се брзо и лесно јадење, идеално за на работа или за брз ручек дома.
Read more

Брз рецепт за песто паста со 5 состојки

Песто пастата е одлична идеја кога ви треба брз ручек од само неколку состојки.
Read more
play_arrow

Како реагира Италијанец на бразилски шпагети?

Италијанците се познати по тоа што не отстапуваат од нивните рецепти за паста и пица и не прифаќаат други варијати. Вака реагираше еден Италијанец кога неговата ќерка му пушти видео од рецепот за бразилски шпагети.
Read more

Паста Алфредо - една од највкусните: Тајната е во кремот за готвење

Паста Алфредо се совршено кремасти тестенини поради сочниот бел сос, а многу лесно се подготвуваат.
Read more

Идеја за ручек: Макарони со кашкавал, кељ и сланина

В неодоливиот вкус на потпечената паста со кашкавал и сланинна вметнете кељ кој изобилува со здрави состојки.
Read more

Ѕити паста со колбаси - ароматично и вкусно

Печените ѕити тестенини со колбаси се оброк кој можете да го замрзнете и јадете двапати, јадењето е обилно и многу ароматично и вкусно, а брзо се подготвува.
Read more
filter

Кратска историја на една од најпопуларните намирници во светот - пастата

Дали знаете од каде потекнуваат тестенините познати како паста? Не од Италија. И како првично се подготвувале?
Read more

Зошто е добро во пастата да додадете вотка?

Пастата е најпознатото италијанско јадење кое можете да го подготвите на милион начини, а со овој супер трик ќе го направите уште повкусно.
Read more

Паста: 5 лажни митови за италијанскиот специјалитет

Тоа е најомилената храна кај Италијанците и пошироко, но има многу сомнежи за пастата: дали дебелее? Никогаш не треба да се јадат за вечера? Еве ги сите одговори според италијански експерт нутриционист.
Read more
play_arrow

Рецепт за најлуксузната паста со 18 состојки

Овој рецепт за бразилска паста е навистина пребогат со состојки и делува примамливо.
Read more
play_arrow

Вкусна и брза паста на бразилски начин

Направете превкусен ручек и тоа за брзо време. Оваа паста на бразилски начин ќе ве воодушеви, па ќе почнете често да ја подготвувате.
Read more

Ќе ве спаси кога немате многу време: Рецепт за брза и вкусна паста

Брзите, едноставни и вкусни рецепти се идеално решение за топлите летни денови.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more