Владимир Путин

Како Путин создаде „мала Русија“ на Балканот?

Русија соработува со Србија во кампањи за дезинформација и сајбер напади против балканските земји кои ја поддржуваат Украина, предупреди косовскиот премиер.
Read more

Путин не е добредојден на прославата за Денот Д

Read more

Зошто Путин доаѓа доцна ноќе во Кремљ?

Откако се појавија бројни видеа на кои се гледа дека рускиот претседател Владимир Путин доаѓа во Кремљ доцна во ноќта под полициска придружба, се огласи и кабинетот на рускиот претседател и објасни за што се рабо
Read more

ЦИА: Сценарија со 50% шанси Путин да употребел нуклеарно оружје

Американската администрација се подготвувала за непосредната можност Русија да употреби тактичко нуклеарно оружје во Украина, открива шокантниот нов извештај.
Read more

Кој е „Седокосиот“ кој Путин го предложи за нов шеф на Вагнер?

Рускиот претседател Владимир Путин им предложи на борците на Вагнер платеникот Андреј Трошев да ја преземе командата со групата, барем така сугерираат коментарите на Путин за рускиот дневен весник Kommersant.
Read more

Се обрати Путин - наброја 5 цели на Русија во Украина

Рускиот претседател се осврна на сегашната офанзива, долгорочните амбиции и дали ќе биде потребна нова мобилизација.
Read more

Жените кои Путин се обидува да ги сокрие од јавноста: Од докторка до чистачка

Иако рускиот претседател Владимир Путин постојано се обидуваше да го сокрие својот љубовен живот, медиумите не се двоумеa да пишуваат за жените кои успеале да го освојат неговото „камено срце“.
Read more

Долгогодишниот чувар на Путин откри тајни: Живее во бункер, не користи мобилен ни интернет

Поранешен капетан во Федералната гардиска служба на Кремљ, кој директно работел за рускиот претседател Владимир Путин, го нарече својот поранешен шеф „воен злосторник“.
Read more
play_arrow

Путин во ненадејна посета на Мариупол

Рускиот претседател Владимир Путин во последен момент одлучи да замине во Мариупол, украинскиот град уништен со бомбардирање, соопшти денеска Кремљ, додека украинските власти ја осудија посетата на рускиот лидер кого го нарекоа „меѓународе
Read more

Путин: Обичните Руси не ги жалат бизнисмените кои ги загубија јахтите и палатите

Read more

Какви книги сака да чита Владимир Путин?

Човекот, кој голем дел од неговата професионална кариера ја основа на антагонизам кон САД, во приватниот живот обожава да чита американски писатели.
Read more

Ердоган и Путин утре ќе се сретнат во Астана

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган утре во Астана ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, соопштија денес неименувани турски претставници.
Read more
реклама

Приведени шест лица во угостителски објект во Жеровјане, пронајдено оружје

Read more
Унгарска копија на Вардар: Веспрем ги договори Шишкарев и Македа

Унгарска копија на Вардар: Веспрем ги договори Шишкарев и Македа

Read more

Шпионски софтвер може да го зарази вашиот телефон без ниту еден клик

Read more
Индиец си ги исече ноктите првпат по 66 години

Индиец си ги исече ноктите првпат по 66 години

Read more