WhatsApp додаде опција за таен код за криење разговори

WhatsApp додаде опција за лозинка во Chat Lock, велејќи дека тоа е уште еден начин да ги заштитите вашите разговори.

Кога користите таен код (Secred Code), можете да поставите лозинка за заклучување на разговорот и таа лозинка може да се разликува од онаа што ја користите за заклучување на телефонот.

Корисниците ќе добијат и опција да ја сокријат папката Locked Chats од листата на разговори, а кога ќе ја внесете лозинката во полето за пребарување, таа ќе се појави дури тогаш (Viber веќе има нешто слично).

Заклучувањето разговори исто така е олеснето - сега треба само да држите малку подолго и ќе можете да ја изберете опцијата за заклучување разговори.

Функцијата штотуку започна да се прикажува за корисниците, а WhatsApp вели дека треба да биде достапна за сите во наредните месеци.

Тагови
реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Read more

Вести

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Се огласи Microsoft: Како да се поправи дефектот што го зафати целиот свет?

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Единствен освен Земјата има море, езера и дожд: Сателитот на Сатурн и натаму интригира

Read more
 

Гик

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Читај повеќе
  • filter

Воланот за тркачки симулации е идентична реплика на оној во болидот на Мерцедес

Читај повеќе

Дали Помпеја била погодена од земјотрес во исто време со вулканската ерупција?

Читај повеќе

Се огласи Microsoft: Како да се поправи дефектот што го зафати целиот свет?

Читај повеќе

Google со тизер го најави смартфонот Pixel 9 Pro Fold

Читај повеќе

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Читај повеќе
  • filter

Древна палата во која некогаш живееле папи ископана во центарот на Рим

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паралелни универзуми - 5 докази за нивното постоење

Читај повеќе

Nintendo конечно ги израдува фановите

Читај повеќе