WhatsApp додаде опција за таен код за криење разговори

WhatsApp додаде опција за лозинка во Chat Lock, велејќи дека тоа е уште еден начин да ги заштитите вашите разговори.

Кога користите таен код (Secred Code), можете да поставите лозинка за заклучување на разговорот и таа лозинка може да се разликува од онаа што ја користите за заклучување на телефонот.

Корисниците ќе добијат и опција да ја сокријат папката Locked Chats од листата на разговори, а кога ќе ја внесете лозинката во полето за пребарување, таа ќе се појави дури тогаш (Viber веќе има нешто слично).

Заклучувањето разговори исто така е олеснето - сега треба само да држите малку подолго и ќе можете да ја изберете опцијата за заклучување разговори.

Функцијата штотуку започна да се прикажува за корисниците, а WhatsApp вели дека треба да биде достапна за сите во наредните месеци.

Тагови
реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Ветеринар издвои 5 животни што не треба да се чуваат како миленичиња

Read more

Вести

Одлични вести за корисниците на Windows 11

Read more

Како изгледа кога најбрзиот дрон во светот го следи Макс Верстапен?

Read more

Една од најголемите римски трагедии: Масакрот во Каледонската шума

Read more

Северна Кореја сè уште го контролира својот прв сателит кој има неочекувана способност

Read more
 

Гик

Мирисањето зрело овошје може да го запре растот на клетките на ракот

Читај повеќе

Одлични вести за корисниците на Windows 11

Читај повеќе

Археолозите во Помпеја пронајдоа фреска на која се прикажани митолошки брат и сестра

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кога најбрзиот дрон во светот го следи Макс Верстапен?

Читај повеќе

Сега има микропластика во секоја тестирана плацента на трудниците

Читај повеќе

И убавец и ѕвер – гејмерскиот лаптоп што го освои светот

Читај повеќе

Една од најголемите римски трагедии: Масакрот во Каледонската шума

Читај повеќе

Viber доби одлична функција - организирање разговори во папки

Читај повеќе

Северна Кореја сè уште го контролира својот прв сателит кој има неочекувана способност

Читај повеќе