• play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе
 • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 403 новозаразени и 10 починати

Читај повеќе
 • filter

Илустрации што ќе ве подзамислат: Што не е во ред со денешното општество?

Читај повеќе

Вести

СЗО до своите членки: Не воведувајте обврска за доказ за вакцинирање или имунитет при патување

Читај повеќе

Попова тврди дека Русија развила „имунитет на стадо“

Читај повеќе

Новопримените професионални војници дадоа свечена заклетва

Читај повеќе

Маричиќ: Подготвени сме за модерен попис – политиката подалеку од статистичката операција

Читај повеќе

СИРИЗА: Мицотакис го финализираше вртењето за 180 степени за Договорот од Преспа

Читај повеќе

Собранието ја заврши расправата за законот за попис, ќе се гласа дополнително

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 403 новозаразени и 10 починати

Читај повеќе

ЕК работи на сертификат за вакцина, наречен Вакспруф

Читај повеќе

Утре и задутре облачно со ветер и снег во јужните и северните делови

Читај повеќе
реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more
 

Фотографии на денот

Снежна ноќ

Фото: Дарко Попов / МИА

Read more

Галерии

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
 • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе

Теми и коментари

Мислењата и ставовите кои информираат, анализираат и забавуваат.
Александра Спасеска

Фала ти, 2020: Пред да стане подобро, ќе биде полошо

Читај повеќе
Филип Здравески

ФФМ ќе го навлече гневот со смена на Ангеловски

Читај повеќе
Александра Спасеска

Шкотска изгласа бесплатни влошки и тампони, а Македонија се соочува со менструална сиромаштија

Читај повеќе
Интервју

Интервју со Марио Милески, МДН Обезбедување: Имиџот и професионалноста на една компанија се рефлексија на личните особини

Читај повеќе

Магазин

 • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе
 • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Читај повеќе
 • play_arrow

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Читај повеќе
 • play_arrow

Како би издржал човекот на секоја планета од Сончевиот Систем?

Читај повеќе

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Напуштеното одморалиште на Хитлер стана нова туристичка атракција

Читај повеќе

Идеја за ручек: Рижото со тиквички и сланина

Читај повеќе

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Читај повеќе

Оу је, пробавме

Нашите искуства. Одлични и лоши. Искрено.

Пробавме Рајли бургер од Маџо 2.0

Читај повеќе
 • filter

Пробавме „Три колори“ пица од Eatalian

Читај повеќе
 • filter

Пробавме дупли чедар бургер од Киоск

Читај повеќе
Не биди глуп на денот

Не го крши законот за да станеш популарен на TikTok.

Гурманско катче

Рецепти кои не се само за читање, туку и за приготвување

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Читај повеќе

Идеја за ручек: Рижото со тиквички и сланина

Читај повеќе

Предлог за ручек: Шницли во сос со нане

Читај повеќе

Идеја за појадок: Солени стапчиња со сусам

Читај повеќе

Идеален оброк за студените денови: Пилешка чорба

Читај повеќе

Малку поинаков рецепт: Мусака со пилешко месо

Читај повеќе

Гик

 • filter

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Читај повеќе
 • filter

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Читај повеќе

Директорот на Twitter: Блокирањето на Трамп е исправна одлука, но е опасен преседан

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Читај повеќе
 • play_arrow

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Читај повеќе
 • play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Неверојатно откритие: Археолози го најдоа најстариот пештерски цртеж во светот

Читај повеќе
 • filter

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Читај повеќе

Signal за неколку дена стана најбараната апликација во светот

Читај повеќе

Автомобили

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Читај повеќе

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Читај повеќе
 • filter

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Читај повеќе
 • play_arrow

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Читај повеќе
 • play_arrow

Леброн Џејмс го претстави новиот електричен Hummer

Читај повеќе

Промо

Интегрирано решение на „Комволт“ за заканите на рансомвер

Читај повеќе
 • play_arrow

Дедо Мраз вози за Кликни Јади!

Читај повеќе
 • filter

Државна Лотарија и Црвен крст започнаа со хуманитарна акција за поддршка на ранливи категории граѓани во борба со Ковид-19

Читај повеќе

Дали знаете како да ги совладате загадувачите на воздух во домот?

Читај повеќе

Сцена

 • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
 • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
 • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе

Фит, а не фет

Затоа што прогресот се случува надвор од комфорната зона.
 • play_arrow

9 намирници што треба да ги избегнувате за да ослободите од салото на стомакот

Читај повеќе
 • play_arrow

10-минутен тренинг за целото тело за почетници

Читај повеќе

Зошто не гледате резултати, а се „убивате“ од вежбање?

Читај повеќе

Бејбс

Убавица на денот: Барбара Болер

Читај повеќе