Ашер ќе го води шоуто на полувремето на Супербоул 2024

Добитникот на Греми, Ашер, ќе го предводи настапот на полувремето на Супербоулот во Лас Вегас, Невада, соопштија Националната фудбалска лига (НФЛ), Apple Music и издавачката куќа Rock Nation во неделата.

Финалето во американски фудбал, 58. по ред, треба да се одржи на стадионот „Алиџант“ во Лас Вегас на 11 февруари 2024 година. Полувремето, исто како и натпреварот, е еден од најгледаните ТВ настани во САД.

„Ова е најголемата чест што животот може да ви ја даде, конечно да настапам на Супербоул. Едвај чекам да му донесам на светот шоу што не личи на ништо друго што досега сте виделе од мене“, рече аренби-пејачот.

URL

Од издавањето на својот деби-албум во 1994 година, Ашер Рејмонд IV продаде над 80 милиони плочи во светот, се искачи на врвот на музичките топ-листи и освои 8 награди Греми, кои според многумина се најпрестижните награди во музичката индустрија.

Магазинот Billboard го круниса како втор најуспешен уметник во 2000 години.

„U Got It Bad“, „OMG“ и „Yeah!“ се меѓу најголемите хитови на 44-годишниот пејач. Ашер моментно настапува во Лас Вегас како дел од неговата резиденцијална турнеја „Usher: My Way“.

„Ашер е икона, чија музика остави неизбришлива трага на културниот пејзаж во текот на својата кариера“, вели шефот на музика на НФЛ, Сет Дудовски, во соопшентието за јавност, објавувајќи ја одлуката.

Минатогодишното шоу на полувремето, кое го предводеше аренби-ѕвездата Ријана, беше најгледаниот настап на полувремето на сите времиња, соопштија организаторите.

Култни уметници и бендови, вклучувајќи ги „Ролинг стоунс“, Бијонсе, Стиви Вондер, Принс и Брус Спрингстин, се качија на сцената на полувремето на најпопуларниот спортски настан.

реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Музика

Шакира: Пике ме влечеше надолу

Read more

3 јули 1971, починал легендарниот Џим Морисон

Read more

Мајкл Џексон остави долг од 500 милиони долари

Read more

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе